Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladom a házam amit olcsóbb...

Ha eladom a házam amit olcsóbban vettem,3 éve de drágábban adom el,és veszek egy drágábbat mint ahogy eladom akkor az adózás illeték hogy is van?

Figyelt kérdés
3 éve vettem 7 millióért 11 ért akarom eladni. De 15 millióért vennék egy másik házat. Ugy tudom akkor csak a külömbözeti illetéket kell kifizetnem. Ami ez esetben. 8 millió után kell fizetnem plusz illetéket és nem kell adoznom az eladott házam után. De eszt hogy kell közölni a naval? Hogy ne küldjenek ki illetéket is.. 15 millió után.. plusz a házam után se keljen fizetnem 5 millió után mert ugye ez jövedelemnek szamitana. Mi ennek a folyamata?

2021. szept. 3. 19:35
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Elkeztem írni de rájöttem egyszerűbb belinkelni itt minden le van írva [link]
2021. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel venni is fogsz, azt pedig csak ügyvéddel tudsz, ezért keress egy ügyvédet és tőle kérdezd!

Egyébként meg a NAV is elmondja telefonban.

2021. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem akarsz fizetni az eladott ház után, akkor kevesebbet írjatok a szerződésbe (vagy minimálisan többet, hogy ne tűnjön fel a navnak - pl 8 milla, és így 1 milla nyereség után fizetsz pár forintot (mert 3. évben már kevesebb az adó rá); az új házat ennek függvényében szinten kevesebbért kell beleírni a szerződésbe, olyan 10-11 körül, így 2-3 milla után fizetsz 4%-ot.

Azt kell mondani az ügyvédnek, hogy lakáscsere lesz, ezért ő eljuttatja az előző szerződésedet a navnak, és ők kiszámolják, hogy mennyi az illeték.

2021. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!