Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy orokolt ingatlanon...

Ha egy orokolt ingatlanon vegrehajtasi jog van az egyik orokosnek es a vegrehajtasi osszeg nagyobb mint amit orokol osszesen, akkor ha nem tudja kifizetni nem is lehet eladni az ingatlant?

Figyelt kérdés

2021. szept. 16. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem is arrol van szo hogy ne lehetne eladni, inkabb hogy senki nem fogja megvenni.

Ilyenkor legjobb nem elfogadni az orokseget.

2021. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy ingatlanon végrehajtási jog van, nagyon semmit nem jelent és biztos döntést sem lehet hozni miatta.


Ha ez a jog mondjuk 3 millióról szól, attól lehet, hogy jelen pillanatban csak 200 ezret kér a jogosult azért, hogy törölni lehessen a végrehajtási jogot.


Tehát meg kell győződni előtte arról, hogy a jogosult valójában mennyit követel. Nem biztos, hogy még mindig 3 milliót. Lehet, hogy többet, lehet, hogy kevesebbet. Nem mindegy, mert az örökség elfogadásával, valamint elutasításával kapcsolatban perdöntő lehet.


Végrehajtási joggal is értékesíthető egy ingatlan. Az más kérdés, hogy van-e olyan, aki így megvenné.


Én vettem így ingatlant. Több végrehajtási jog is volt rajta, valamint bank általi elidegenítési és terhelési tilalom. Nekem megérte megvenni. De ez nem minden ingatlanra igaz.

2021. szept. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!