Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vagyonszerzési illeték?

Vagyonszerzési illeték?

Figyelt kérdés
Az adás-vételi alapján kiküldik a csekket vagy kijönnek és végigjárják az egész házat hogy felmérjék az értékét? Csak mert fater mesélte hogy nála az utóbbi volt, én viszont nem szeretném hogy idegen ember végignézze az egész házat mert az egyik szoba kicsit...érdekes. (a szürke 50 árnyalata konzervatív hozzá képest)

2021. okt. 2. 09:20
A kérdező szavazást indított:
Kimennek
Nem mennek
3 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyjából hihető a vételár, az alapján fizetsz illetéket. Ha gyanúsan eltér, becsértéket alkalmaznak, esetleg megnézik ténylegesen.
2021. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha gyanúsan olcsón veszed képesek kimenni terepszemlére.
2021. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát most vetted, de az egyik szoba máris "érdekes"? Na persze...
2021. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem úgy is kijöttek hogy reális áron vettem. Olcsó volt de egy lerobbant szeméttelep volt az egész.
2021. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2 hónapja vettem, de azóta nem jelentkeztek, de mondta is az ügyvéd hogy 3 hónap szokott lenni az átfutási idő.


Hát igen, beköltöztünk ennyi idő alatt, bármilyen fura. Hoztuk a játékainkat is.

2021. okt. 2. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Majd azt mondod, hogy már így vetted és nem volt idő kipakolni azt a szobát :)


Egyébként nem tudom, kimennek-e, nálunk hagyatéki kapcsán kellett volna felmérni, de csak felhívott minket a pasi, és mondott valami irreálisan alacsony árat, hogy annyira értékelte be, ráhagytuk.

2021. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nézik mennyire reális áron vetted a házat. Nálam is voltak, pedig az utcánkban egyforma házak vannak, és volt amit olcsóbban adtak el az állapota miatt. De nagyon normális és segítőkész volt az ellenőr, talán ha 20 percet volt itt.
2021. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom két éve vett lakást ,hozzá nem mentek ki.Augusztusban irták az adásvételit,februárban az ügyfélkapun jetesztül kapta a határozatot,és utalni kellett havonta az összeget.
2021. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyanúsan olcsón vettem (még a bankban is csak hűledeztek, többre is becsülte az értékbecslő is), paráztam is a NAV-tól, de nem jöttek ki, csak kiszabták rendes vételár után. Ezek szerint változó.
2021. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem is hónapok teltek el mire megjött a határozat, és mivel féltem eléggé, mindenről kértem számlát, és minden javításról, felújításról csináltam fázisfotókat. Nyilván ha akkor jönnek amikor már ráköltöttem 1 milliót a parkettára, még kettőt a fűtésrendszerre, meg egyet a nyílászárókra, akkor bőven másra értékelik..
2021. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!