Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Utána lehet kérdezni egy...

Utána lehet kérdezni egy lakatlan háznak? Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy ház az utcánkban, egy régi, romos, rossz állapotú családi ház. Már évtizedek óta nem lakja senki, az utcában elő időseket megkérdeztem, azt mondták, régen egy idősebb német nő jött nyaralni ide, de már nagyon régóta nem jön.

A ház pedig egyre borzalmasabb állapotban van.


Ha én meg akarom ezt a házat venni, hol kezdjem el? Egyáltalán ki adhatnak nekem bármilyen információt róla?


Köszönöm a segítséget!



2022. jan. 27. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

En legelőször a Földhivatalban érdeklődnék, lekérném a tullapot.

Ezután felvenném a kapcsolatot a tulajdonossal.

2022. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Emlékeim szerint, ha bizonyított, hogy külföldi a tulaj és már évek óta hanyagolja, akkor elperelhető tőle a tulajdon. Persze erről értesítik és ha megjelenik rendet tenni, akkor ott véget is ér a per.
2022. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Lóf@szt lehet elperelni.

Magántulajdon, hallottál már róla?

2022. jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

#3:

Szerintem az elbirtoklásra gondolt, de azért az nagyon más liga, és nem 1-2 nap.

2022. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elbirtokolni is csak 15 év után lehet, de ott bizonyítani kell hogy azt hitted hogy a tiéd.

Nem az utcáról beesett ember kijelenti hogy ez neki kell.

2022. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

#5:

Én tudom. Azért írtam, hogy az más liga.

2022. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Eszembe se jutott elbirtokolni, felkeresném és megvenném tőle.


Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket!

2022. jan. 27. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Földhivatal, online lekéred a tulajdoni lapot, ingyen. azon rajta van ki a tulaj. felkutatod, ajánlatot teszel, ha elfogadja, mindenki örül
2022. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xswerdy ***** válasza:
79%

igen, így indulj el. Aztán persze lehetnek gondok. Ha pl. az idős német nő netán meghalt. Akkor vagy bekerült a hagyatéki leltárba az ingatlan, vagy nem. A magyar közjegyző a magyar ingatlannyilvántartást lekérdezi, a német a németet, de a német a magyart nem. Ha az örökösök ezt nem jelentették, akkor akár ki is maradhatott. Ha egyedül járt ide nyaralni, jó eséllyel nem voltak közvetlen leszármazottak, lehet, hogy valaki oldalági örökölt, aki nem tudott a magyarországi ingatlanról. De az is lehet, hogy lezajlott ugyan rendben a hagyatéki, de az örökös nem lett átvezetve a magyar ingatlnnyilvántartásba.


Szóval indulj el, ahogy fent írták, de ha egy 110 évs hölgy a bejegyzett tulajdonos, akkor nem lesz egyszerű a további nyomozás.

2022. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, most hogy így mondod, arra gondoltam. Valamelyik évben volt a hírekben egy cikk, hogy a külföldi tulaj nem írtotta a parlagfűt a telkén és kiderült, hogy amúgy rá sem néz a házra, csak valamilyen pénzügyi megfontolásból vette meg. A kimenetel az lett, hogy értesítették és végül lemondott a házról.
2022. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!