Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosok, 40-60 milliós...

Ingatlanosok, 40-60 milliós hirdetésekre kb mekkorát szoktak alkudni a komoly vevők amire rá szoktak bólintani a tulajok is meg ti sem zárkóztok el? Mennyi lesz általánosságban végül az "irányárból" amivel létrejön az üzlet?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 23:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

De az egy dolog, hogy mondjuk árában van az ingatlan, de tegyük fel, ha valaki készpénzes, és ott van a helyszínen a pénzével, de és az ügyvédjével, akivel aztán már csak az irodába kell menniük, meg max a bankba, ha a vételárat be akarja fizetni a számlájára az eladó.


Viszont a ház 55 millió lenne, a vevőnek meg csak 47 milliója van.


Elhiszem én, hogy az ingatlanosnak "mindegy mennyiért megy el" (bár kétlem), de szerintem az nem lesz neki mindegy, hogy MIKOR adja el, avgy ha akár ingatlanos nélkül nézzük a dolgot.


Létezhet, hogy valaki engedjen ennyit?


Egyébként #8 as és #10 es, a környék is nagyon számít az árnál, és hogy mi van a közelben, illetve mit honnan lehet megközelíteni.

Szóval valamennyire muszáj felmennie a 30-40 éves házak árainak is, ha jó emberek laknaka környéken, fejlett az infrastruktúra a közlekedés, és jó a közbiztonság.

Este nyitva mered hagyni az ablakot, mert nem kell attól félned, hogy beugrik valaki "látogatóba", vagy nem az éget gumi, meg műanyag szaga árad be.

2022. febr. 6. 07:33
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, te sem vettel még ingatlant.

Olyan ügyvéd nincs aki kimegy veled házhoz, és utána még összedob egy szerződést gyorsan.

A készpénz nem azt jelenti hogy viszi magával az illető.

Egy 55 milliós ingatlanból max 1-2-3 milliót lehet alkudni, de lehet hogy egy fillért sem.

2022. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát kettőt is vettem, a legutolsó 2015-ben, ha a földeket nem nézzük.

Mondjuk az igaz, hogy nem házhoz mentünk ki, hanem az ügyvéd irodájába. Pontosabban én mentem kia vevőhöz, aztán vittem el a kocsimmal az ügyvédhez, de a bankba már hárman mentünk, mert erre kért az eladó.

2022. febr. 6. 09:26
 14/17 A kérdező kommentje:
Amúgy 2015-be még mertem mászkálni 16 millióval zsebbe, ma nem mernék már 50-el. Bár nincs ráírva a fejemre, csak ugye több helyet foglal.
2022. febr. 6. 09:28
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Persze csak nem automatikusan amint jön a hír, hogy drágulnak az építőipari termékek. Semmi a köze a régebbi házaknak ehhez.

Ez csak az eladók pénzéhessége. A jó környék már alapból be van árazva a házakba. Mindenki rádob mindent is eladáskor a nem létező szempontokat is.

Majd, ha az újak nagyon megdrágulnak és nagy lesz a szakadék az új és régi között, na akkor, ha a kereslet nagyon megnő a régebbiekre, evidens, hogy jön a drágulás a régiekre is. De pár eladó alapból feldobja az árat, aztán utána a többit is húzhatja magával.

2022. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15


Az építőanyaggal a munkásdíjak is mennek fel, alaplogika volt régen is a "lakásfelújítás" brigádoknál, hogy

"amennyi az anyag minimum annyi a munkadíj".


Nem fog neked egy burkoló se lerakni ugyanannyiért egy 3 ezer forintos lapot mint egy 15 ezer forintosat.


Sokszor egyébként is olyanok a régi házak, hogy jobb ellbontani, és az is még minuszba dob pénzügyileg.


Egyik nap is néztem egy házat Kistarcsán (vagy csömörön?), Meg is örültem hogy atya ég kertes ház 100+ négyzetméter azona környéken 30 millióért? Ahha 1920 ban épült, az utcafronti főfal vályog, ahhoz építették hozzá a többit hátrafelé.


Szóval csak a fél házat kellene kicserélni, amíg egyszer úgy nem dönt a 100 éves vályog, hogy kidűl a járdára.

2022. febr. 6. 09:39
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

Te most teljesen másról beszélsz, mint én.

2022. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!