Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecenben mi ez a lakásvásár...

Debrecenben mi ez a lakásvásárlási hisztéria?

Figyelt kérdés
Egymásra licitálnak a vevők. Egy átlag panel lakás majdnem 10 misivel lett drágább 1 év alatt, a családi házak ára mégjobban elszállt. Máshol is ez megy? Honnan van ennyi pénze az embereknek (legalábis egyeseknek), hogy bármennyit kifizetnek egy lakásért, házért?

2022. febr. 9. 23:58
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
31%

Ja. Bp.-n konkrét ajánlat mellett löknek ki minket kp vevők. Reggel megnézi, délben már ráajánl a miénkre.

Olyan is volt akinek csak annyit jeleztunk, hogy szeretnénk ajánlatot tenni, beszéljük meg élőben és már rátett 2 milliót a hirdetésre, amint letettünk a telefont :)


Nem értem honnan ennyi kp-s vevő, az eladók meg vérszemet kaptak..

2022. febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
26%
Na erre én is kiváncsi vagyok honnan van ennyi sok több tízmilliójuk.
2022. febr. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
85%

Akik bizonyos belső információkkal rendelkeznek, azok tudják: most az egyik legjobb befektetés Debrecenben ingatlant venni.

Olyan beruházások lesznek még ott, hogy azt el sem hiszik egyesek.

Azért vannak hírek, és ha okosan olvas az ember... most vesz gyorsan egy ingatlant Mikepércsen...

[link]

Ilyen mértékű energia igényre még nem sok helyen volt példa... (és ez nem a BMW!)

2022. febr. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Debrecentől 35 km re èlek, egy eldugott kis faluban. Itt is ez van. 2 éve egy kàdàrkocka még 3-4 millióèrt ment, és nem kellett senkinek. Most 12-15 és alig van eladó ház. Minden elkel
2022. febr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
85%

Mert Debrecen a második Budapest, annak minden előnyével, de a hátrányai nélkül és eddig még olcsóbb mint a főváros.

(nem debreceni vagyok)

2022. febr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Mi nyáron vettünk, hát tényleg pörgött.... Sok lakást meghirdettek, mire hívtam őket, már elkelt.

Mondjuk mi is még aznap lefoglalóztuk, amit végül megvettünk, mert tökéletes volt. De ehhez kellett, hogy pontosan tudjam mit és hol akarok a városban.

30 millió volt. A vidéki családtagok szerint rablás, a pestiek szerint óriási szerencse. Ebből látszik, hogy mindenhol más a normális ár.

2022. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

5-ös, tehát szerinted Debrecenben minden megvan ami Budapesten jó és semmi ami Budapesten rossz. Hidd azt, hogy ez így van.

De azért nézzük mik lehetnek ezek:

- gyönyörű a környezeti fekvése, hegyek, Duna, köpésre ezer és egy kiránduló hely: hát ez Debrecenben nem annyira adott, egy lapos sivár, poros alföldi tájat kapsz, konkrétan 0 értelmezhető kiránduló hellyel a város közelében.

- világváros: ez sem annyira, jellemző Debrecenre inkább falusias a hangulat még az egyetem ellenére is, bár az igaz, hogy egyre több az arab, meg az afrikai és az is igaz, hogy az utóbbi években sokat fejlődött a város, de Budapesttel köszönőviszonyban sincs ebben a tekintetben.

- az ország közepén, van így minden jól megközelíthető: hát Debrecen az ország legvégén van és csak Pestre legalább 2 és fél óra a feljutás, a Balcsiról, Dunántúlról nem is beszélve, persze Debrecenhez meg a Tisza-tó van közel, de az azért nem egy Balaton, és bár itt is fejlődik a reptér, a fapados wizz-air-en kívül nem sok légitársaság képviselteti magát.

- igazi turista látványosság, gyönyörű múlt század eleji belvárosi épületekkel, városképpel, ez se nagyon van Debrecenben, konkrétan mai napog vannak falusi házak a belvárosban is. Ami szép volt azt meg lebontották és raktak helyére silány értéktelen épületeket.

- jó működő tömegközlekedés: Debrecenben a másfél villamosvonalon kívül nincs értelmezhető tömegközlekedés és azt se nevezném jól működőnek, dugóban viszont Budapestet is veri.

- ezernyi munkalehetőség: ez se nagyon van Debrecenben, hiába mondja ezt a fide$z média. Több műszakos gyári munkát bérminimumért biztos találsz, de minden más melót jóval nehezebben mint Pesten.

- jó fizetések: ez se jellemző Debrecenben, országos viszonylatban is alacsonyak itt a fizetések olyan kelet-magyarországiak, ha csak nem az építőiparban dolgozol. A lakhatási költségek -albérlet, vagy lakásvásárlás- viszont ma már közelítik a pesti szintet, tehát rosszabbul jössz ki.


De nézzük a rossz dolgokat Pesten megtaláljuk-e Debrecenben.

- hajléktalanok: yess, Debrecenben sem tudsz olyan forgalmasabb utcát mondani ahol nincsenek koldusok, a sétálóutcákon pedig agresszív kéregetők is vannak bőven.

- elhanyagoltság, kosz és mocsok: hogy lásd objektív vagyok, Debrecen valóban tisztább mint Budapest nagy része, de ott sincs mindenütt mocsok és Debrecenben is vannak bőven elhanyagolt területek, mondjuk ebben valóban Debrecen a nyerő.

- forgalmi dugók: na ebben ma már simán hozza Debrecen a Budapesti szintet, pedig töredék forgalmat kellene lebonyolítania, mégis többet áll itt egy autós mint Pesten. A helyi közlekedés szervezésről tankönyvet kellene írni, hogy mit hogy nem szabad csinálni egy város közlekedésével.

- nagy távolságok emiatt hosszú ingázási idők: ebben valóban jobb Debrecen mivel kisebb területen fekszik, bár a helyi tömegközlekedés impotenciája és a folyamatos dugók miatt ugyanazon távolságot lassabban küzdöd le Debrecenben mint Pesten, kivéve ha bringázol.

- rossz levegő minőség: ez inkább csak Budapest belvárosára igaz és valóban ott rosszabb is a levegő, viszont fűtési szezonban Debrecenben is van akkora szmog, csak épp az egész városban.

- rossz közbiztonság: ez csak Budapest néhány kerületére jellemző, ebben valóban jobb egyelőre Debrecen, de ahogy nő a lakosság itt is szaporodnak a kétes elemek.

Én úgy látom, hogy nem nyertél, de ha tudsz cáfolj meg.

2022. febr. 10. 16:20
 8/58 anonim ***** válasza:
86%

"Én úgy látom, hogy nem nyertél, de ha tudsz cáfolj meg."


Most nem azért mondom, de verseny volt amit "nyerni" kellett? :D

2022. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
86%

#6 vagyok


Ha nem akarsz itt élni, nem kell. De azért azt se gondold, hogy más nem szerethet itt lenni. Mi kifejezetten élvezzük ezt a várost már 10 éve.

2022. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
79%

Debrecen úgy jó város, hogy nincs se hegye, sem folyója... tehát nem a természeti adottságai miatt jó.

Budapest az ország fővárosa - ezt nem lehet (és senki nem is akarja!) elvitatni!

De az, hogy a Balcsi milyen messze van, az senkit nem érdekel, mert repülővel sokkal hamarabb elérhető Palma de Mallorca, vagy Tunézia, vagy Egyiptom, vagy Görögország stb. - ami azért nagyon nem ugyanaz...

" Debrecen az ország legvégén van " - hahaha...

Debrecen a magyarság központjában van, egyenlő távolságra Csíkszeredától és Soprontól... Közel van Tokaj és a Zemplén, a Bihari hegyek és a Tisza tó...

Nem kell mindenkinek debreceninek lennie: lassan így is túl sokan vannak már!

2022. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!