Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladtam egy ingatlant,...

Ha eladtam egy ingatlant, akkor az abbóli illetékkedvezményt csak a magam nevére került újonnan vett ingatlanra tudom felhasználni? Vagy közeli hozzátartozóéra is?

Figyelt kérdés

A fiamnak vennénk egy lakást, ami árának felét én adom ingatlan eladásból származó pénzből. Azt tudom, hogyha az én nevemre kerülne a lakás olyan arányban, amennyi pénzt én beleadok (ami ingatlan eladásból van), akkor az után nem kellene illetéket fizetni, mert le lehet vonni az eladott ingatlanból.


Kérdésem, hogy ezt az illetékkedvezményt átruházhatom valahogy a gyerekemre és ne kelljen még egy kört futni az ügyvéddel majd, hogy az én részemet is a fiam nevére írjuk nemsoká? Még ezzel együtt is spórolunk sok százezret az illetéken persze, szóval anyagilag megéri, csak mégis felesleges hercehurcának tűnik.


2022. febr. 20. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
tudtommal nem lehet ilyet, nalunk is hasonlo tortent es fizettem a 4% illeteket teljes arra
2022. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha a lakás fele a nevemre kerül, akkor azután nem kell illetéket fizetni, nem?


[link]


Egyébként ezt kérelmezni kell, nem adják csak úgy. Ha nem tudsz róla és nem kéred, akkor nem szólnak róla külön. (Bár az ügyvéd is kéne szóljon róla, ha nem tökkelütött.) Szóval te kifizettél akkor rengeteg pénzt feleslegesen az illetékre.

2022. febr. 20. 09:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Vedd meg te a lakást, utána ajándékozd a fiadnak.

Illetékmentes az egyenesági ajándékozás, csak ügyvédi költség van.

2022. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!