Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eltitkolt falazat,rejtett hibák?

Eltitkolt falazat,rejtett hibák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vásároltunk egy házat,elkezdtük a felújítást,vagyis egyenlőre a bontást csak. Adásvétel előtt többször is megtekintettünk, hibákat nem észleltünk akkor.

Az eladó elmondása szerint,tégla-szilikát vegyesfalazatú,viszont most szembesültünk a ténnyel,hogy ez bizony kohósalak és tégla vegyesen,előtétfallal megoldva. Néhány helyen annyira porózus a fal,hogy súlyos százezreket kellene kifizetnünk anyag és munkadíjként,a kikalkulált összegen felül. A másik dolog,nulla vízszigetelés van a ház alatt,felszedtük a laminált padlót,alatta totál penész volt,ami meg alatta volt tulajdonképpen vizes talaj.

Mire számíthatok? Ügyvédi közbenjárást kértünk. Jövőhéten megyünk az első konzultációra.

Köszönöm a válaszokat.


2022. máj. 31. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezért nem kell sajnálni a pénzt előzetesen szakemberre.

FB-n a KömKel csoportban lehet hasonló nyalánkságokról olvasni. Nekem ez kicsit eső után köpönyeg igazából futhattok a pénzetek után és mint a polgári peres eljárások jó része évek, mire lesz belőle valami, már ha lesz.

2022. jún. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

1# vétel előtt te levered a vakolatot? Megbontod a házat? Találj még ki valamit!


Nagy kérdés, hogy tudta a tulaj pontosan vagy nem. Kohósalakot régen öntötték mint a betont, jellenző a szaga ha megvésed. Más módszerről nem tudok. A régi szilikát pernyéből készült, az szürke, szivacsszerű.

A salak eton vagy blokk tömör és kemény salak szemcséket tartalmaz.

2022. jún. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

#2 jajdeokosnaktetsziklenni

Nem, de például a szigetelési hiányosságokat egy sima falnedvességmérő is meg tudta volna mutatni. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy a falazatra vonatkozóan is vannak roncsolásmentes vizsgálati eljárások. Pont emiatt kell a szakember. És ezek mellett még egy csomó más dologban is tudott volna állást foglalni, ami még olyan csontváz, ami nem borult ki a szekrényből.

Ez egy brutális tanulópénz volt egy előzetes felméréshez képest.

2022. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat. Kívülről le van szigetelve a ház,belülről végig gipszkartonozva volt. És igen,nem úgy mentünk oda,hogy megbontottuk kívülről is,és belülről is. Ezzel akkor szembesültünk,amikor elkezdtük lebontani a gipszkartont. A vízszigetelés hiánya talán még elfogadható indok,(de illett volna szólni erről is),a ház falazatának anyagával kapcsolatban sajnos nem tudom lenyelni a békát,mert totál félrevezető,és nem felel meg a valóságnak. (Az állaga-állapota is brutálisan rossz) Amikor rákérdeztünk,hogy miért nem építették be a tetőteret,erre az volt a válasz,hogy ők építkezni szeretnének máshol,és így már nem fordítottak rá pénzt. Mostani eszünkkel már tudjuk,hogy azért nem csinálták meg,mert a ház szerkezete,falai nem engedik ezt meg.

Azért idegesít az egész,mert mi mindig mindent időben,normálisan,becsületesen kifizetünk. Nem vagyok hajlandó ezt lenyelni,mert a falak helyreállítása ki tudja mekkora összegben fog megállni. Ezért talán már érdemes futni néhány kört. Soha életemben nem pereltem még be senkit,ezen is elég sokat gondolkoztunk,de

jövőhétre kértünk időpontot az ügyvédhez. Ha esetleg érdekel titeket szívesen leírom,hogy mire jutunk.

2022. jún. 1. 08:05
 5/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen írd meg, hátha másnak is hasznos lesz.


sok erőt és kitartást kívánok nektek a továbbiakban, nem lesz egy könnyű menet, de ne hagyjátok annyiban.

2022. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jún. 1. 09:17
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

3# nincsen!

A víz szigetelést még ha nedvesebb akkor mérheted, igen.

2022. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Még a nedvességmérés sem az igazi, mert rossz vakolással áthidalhatják, és olyan mintha nem is lenne. Aztán csak bontás után jön rá az ember, hogy csak kicsi a gond.
2022. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Eddig annyit sikerült kideríteni,hogy próbáljunk meg megegyezni peren kívül. Sajnos nem úgy tűnik,hogy menni fog,mert az eladó nem hajlandó együttműködni. Kijönni se hajlandó a házhoz,pedig járnak az utcába rendszeresen. Nagy arccal közölte,hogy indítsuk el a pert.

Számonkért gyakorlatilag,hogy minek bontottuk le az előtétfalat,meg hogy ők nem tudták,hogy mit van a gipszkarton mögött.

Nagyon nem tetszett a stílus,pedig én normális voltam.

Majd még fogok írni a továbbiakról is.

2022. jún. 8. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
persze, ne hagyd annyiban. ritkán indít valaki tényleg pert, ezért ilyen nagy az arca, de meg fog lepődni.
2022. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!