Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi félretett pénz kell,...

Mennyi félretett pénz kell, hogy ténylegesen meg tudj engedni magadnak egy 40 milliós ingatlant?

Figyelt kérdés

Feltételezve, hogy a fizetések 600-800 nettó között van.

(Most még nem ennyi, de IT-n belül dolgozok és csak előre gondolkodok picit a lakás várásláson)


Gondolom 30 évre hitelt felvenni nem éri meg, főleg most. Meg ha ennyi hitel kell, akkot ténylegesne nem engedheted meg azt az ingatlant.


... de azt sem érdemes megvárnod míg összejön a 40 millió félretett pénz, mert addigra az ingatlan már lehet 60 millió lesz, meg ezzel együtt elesel egy óriási érték növekedéstől, plusz addig is fizeted az albérletet, amit hitelre is fizethetnél.


Viszont a 2 között hol van a tökéletes határ?


Azért is kérdezem, mert biztos van rá valami menő algoritmus, amivel ezt pénzügyisek 1 pillanat alatt kiszámolják, de infós végzettséggel tőlem az ilyen számolások távol állnak. Vagyis inkább úgy mondom, hogy nem triviálisak.



2022. jún. 11. 22:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Fizetések helyett havi nettó kereseted :D tehát nem ennyi akarnék fizetni hitelre, csak elírtam. (Meg sok mást is, de ezt ki kellett javítam, hogy egyértlemű legyen)
2022. jún. 11. 22:31
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

A pénzügy/közgazdaságtan nem olyan hardcore matekos tárgy, mint az infó, vagy a mérnöki szakmák, mert az emberi tényező iszonyú erősen befolyásolja. Nincs rá algoritmus sem, mert kismillió jövőbeli változót nem ismerünk. Pl. a lakásárak pontos emelkedését, a hitelek kamatának változásait, ahogy a te pontos jövőbeli bevételeidet vagy megtakarítási hajlandóságodat sem.


Ha elmész pénzügyi tanácsadóhoz ezt megkérdezni, az is inkább arra hajaz mintha pszichológussal beszélgetnél, felvázolod neki a hátteredet, pontos helyzetedet 1-2 óra beszélgetés alatt és aztán ad neked tanácsot ennek megfelelően.

2022. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ugy a legegyszerubb hogy hitelt veszel fel ra, amint lehetseges es megvan az onero ra. En kulfoldon 30 evre vettem fel hitelt, de ez nem jelenti hogy 30 evig fog tartani mire kifizetem. Ha akarom es lesz ra kesobb penzem akkor elkezdhetek elotorleszteni.

Mikor felveszed a hitelt es mondjuk van 100.000 forintos torlesztod, abbol kb 30 ezer megy a tokebe minden honapban, a tobbi meg a kamat. Ahogy egyre tobb reszletetsz befizetsz, ugy megy fel a tokebe befizetett resz minden honapban.

Ha elotorlesztesz pl plusz 50.000 forintot, akkor az az 50 ezer egyenesen a tokedbe megy, abban nincs kulon kamat. A futamido igy megy lejjebb, kamatot is sporolsz es akar 15 ev alatt is kifizethetsz egy 30 eves hitelt, vagy meg gyorsabban is, csak penz kerdese.

Ha pl van 25 millio hiteled, egyszer csak orokolsz penzt akkor akar egyben kifizetheted a 25 millios tartozast, nem kell megvarni mire lejar a hitel. En tudok kerni a banktol egy papirt hogy mennyit kell fizetnem ha egyben mindet ki akarom fizetni.

2022. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
De krva unalmas már ez a sírás rívás. Nem kuporgatni kell...
2022. jún. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
A 2. vagyok. Pénzügyi tanácsadó alatt természetesen nem a biztosítási ügynököket értettem, akiknek nem fizetsz egy fillért sem, de eladnak neked egy biztosítást vagy más fost, hanem olyat, akinek odaadsz 50 ezer forintot és utána elbeszélget veled, tervet készít neked, foglalkozik veled később is. Pl. mint amilyen Kiszámoló. Olyan pénzügyi tanácsadóra gondolok, aki ugyanolyan, mint egy ügyvéd, csak a pénzügyek területén.
2022. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként jelenleg pont megéri hitelt felvenni. Gondolj bele, infláció 10%, de a kamatod meg csak 7%, akkor reál értéken teljesen jól jársz.


Ennek ellenére jelen helyzetben én is kivárnék, megvárnám mi történik a piacon kicsit. Egyébként a pénzügyi és igény szintem hasonló mint neked és emiatt ezt én is átgondoltam többször. Egy 40 misis ingatlanba, ha a fele megvan, belevágnék, de szerintem kb. 12-13 misi készpénztől elkezdeném nézegetni az ajánlatokat, esetleg bekövetni ingatlan.com-on, hogy mik azok, amikert már régóta árulnak, hátha engednek az árból.

2022. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

6-7% között van jelenleg a kamat. Azért azt nem mondanám magasnak. Főleg ebben az inflációs környezetben.

2014ben vettünk egy házat, akkor 7,5 volt a kamat kedvezményesen. Akkor az már jónak számított. És nem volt olyan régen. Azt a házat eladtuk, kifizettük a hitelt. A következőt 2019-ben vettük 3% os kamattal. De ekkor volt nagyon alacsony.

A hitel jó dolog. Okosan kell használni. Nem kell tőle félni. Minél hosszabb időre kell felvenni, fixálni a kamatot jó sok évre, vagy végig, meg előtörleszteni, amikor lehet. Az ingatlan értéke meg emelkedik. Mindig legyen B, C terv.

2022. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
hogy ha nem kuporgatnál akkor már rég lenne saját lakásod
2022. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen? Hogyan? :D


Mármint persze, ha apukám milliárdos lenne, vagy 2014-ben bitcoint veszek, vagy pont jó lottószámot töltök ki (utólag tök egyértelmű melyiket kell) de reálisan az okos költés - okos megtakarítás működik.

2022. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!