Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha elmész ingatlanirodához...

Ha elmész ingatlanirodához vevőként, hogy mutassák körbe a kínálatukat, akkor a legrosszabb borzalmakat akarják majd rád sózni, amiket rég óta nem tudnak eladni?

Figyelt kérdés

Első lakást vettem nem rég huszonévesként és kis naivan elmentem ahhoz az ingatlanirodához, aminek a városban láttam a legnagyobb a kínálata. Leült velem az az ügynök, amelyik éppen a recepción ügyeletes volt aznap és felvettük az adataimat, elmondtam mennyi önerőm volt (a keresett árkategóriában 60-70%) és úgy kb. mindent őszintén, hogy először veszek lakást, még sosem csináltam ilyet, mik az igényeim. Megnéztük az igényeimnek és a pénzemnek megfelelő hirdetéseiket és a legtöbbre, amik a legnormálisabbak azt mondta nekem, hogy azok már elkeltek, csak még nem szedték le a hirdetéseket a kollégái valamiért. Persze már hónapok óta nézegettem az ingatlan kínálatot a neten és talán többszáz órát olvastam a neten összesen az ingatlanokról, ingatlanvásárlásról az utóbbi fél évben, de nehezen vettem rá magam először, hogy egyesével hívogassam a hirdetéseket, ezért mentem el hozzájuk.


3 lakást mentünk el megnézni a következő héten és utána kb. meguntam az egészet. Elvitt 3 iszonyú fos és túlárazott lakást megmutatni, az egyik teljesen lelakottként volt felújított árában hirdetve, egy másiknál ott volt a tulaj is és elmondta, hogy a lakást szexbarlangként adja ki egy-egy éjszakákra "pároknak" és nem viccelek ott volt a nappaliban a sztriptízrúd, masszázs asztal vagy épp a korbácsok és bilincsek egy kis állványon. A harmadik lakás simán csak egy többsávos főút mellett volt egész napos zajjal. Mindhármat olyan áron kínálták, amiért normálisan kinéző, picit jobb helyen lévő, jó állapotú lakást is lehet venni. Végig ilyen érzésem volt, hogy az ügynök egyszerűen csak elvitt a legrosszabb ingatlanokat megmutatni, amiket ő vagy az irodája már régóta nem tudnak eladni és közben csak kamuzta, hogy a normális lakások már nincsenek meg. Végül otthagytam őket és az ingatlan.com-on keresztül vettem tulajdonostól lakást, ami normálisan nézett ki és ár-érték arányban nem volt túlárazva. Igaz lehet ez, hogy vevőként nem éri meg ingatlanirodához fordulni?


2022. jún. 13. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az ingatlanost a jutaléka érdekli, ezért előbb téged mér föl..
2022. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Eladóként sem érdemes hozzájuk fordulni, felesleges mihasznák egytől egyig.
2022. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem erdemes hozzajuk menni. Naluk az eladhatatlan lakasok vannak. Ami jo ar ertek aranyu es jo helyrn van,az kozvetlen a tulajtol megveheto
2022. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ingatlanpontkom :)

Innentől kezdve nem megyünk ingatlanoshiénához :)!

2022. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!