Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eltudnak-e adni 1/6 telekrészt?

Eltudnak-e adni 1/6 telekrészt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem jó helyre írom a kérdésemet.

Lényegében annyi a történet, hogy van egy 766m2-es telek, ennek a fele ajándékozásival az enyém lett faterom által, utána sajnos meghalt, és a másik fele az örökség részét képezte 3 ember között, az egyik lemondott a javamra, tehát ennek a felének a 3/3-ból 2/3 része az enyém, és az egyik fele teljes egésszében, az örökös eltudja adni a fél telek 1/3-ad részét a beleegyezésem nélkül, illetve az ingatlant kitudja-e adni?

Rám akar szállni nagyon, hogy fizessem ki az X összeget az ő részéért, de nekem jelenleg nincs erre pénzem, és emiatt keresztbe akar nekem tenni, milyen lehetőségeim vannak, illetve ő megtudja tenni, hogy értékesíti a tulajdonképp 1/6-od részt?



2022. júl. 10. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1/6 részt senki nem vesz , ha van ingatlan azt csak közösen lehet kiadni
2022. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

" az örökös eltudja adni a fél telek 1/3-ad részét a beleegyezésem nélkül, illetve az ingatlant kitudja-e adni?"


A kiadáshoz az összes tulajdonos hozzájárulása kell (tehát akinek a nagyobb része a tulajdona, az sem tudja kiadni a többi tulajdonos beleegyezése nélkül - törvényesen legalábbis). Eladni úgy tudja, hogy neked a vevője által ajánlott összeggel elővásárlási jogod van (tehát ha lenne vevője 1MFt-ért, akkor te ugyanezért az összegért megvehetnéd). Az ő eladási kísérlete esetében neked alá kell írnod, hogy lemondasz erről az elővásárlási jogodról.

Más kérdés, hogy nem valószínű, hogy lesz olyan, aki a piaci érték közelében ajánl egy ingatlan 1/6-áért.

2022. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági úton kérheti a közös vagyon megszűntetését. Ebben az esetben felajánlják neked, hogy fizesd ki. Ha nem tudod, akkor a bíróság által értékesíteni fogják a telket és akkor mind a ketten buktok rajta
2022. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Mit szívtok ezzel? Adjátok el közösen ha van rá esély. Családban van ilyen sztori, de ott 1/32-ed részek vannak és a tulajdonosok nagy részét el se lehet érni. Rémálom, nem csoda hogy valaki lemond róla.

Egyébként az üres telket is rendben kell tartani.

2022. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy mit szívok ezzel? A telek túloldalán van a saját házam, és egy hónapja volt a hagyatéki, nem tudtam még összekaparni a pénzt...
2022. júl. 10. 17:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez 1 osztatlan közös tulajdon.Talán előzőleg meg is kellene osztatni,aztán úgy árulni.A leendő tulajdonos azt sem tudja mit vehetne meg.

Helyedben én nem aggódnék.

2022. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már hírdetéseket résztulajdonról amiket el akartak adnin, és elvileg lehetséges. De semmi értelme nem lenne ez, pláne egy teleknél. Nem tudom mekkora összegről lenne szó, de te is jobban járnál ha nem lenne közös tulajdonod egy ilyen emberrel. A közös értékesítés is jó ötlet, vagyis jobb mintha te kifizetnéd az ő részét, mert lehet pofátlanul sokat kérne.
2022. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
5. Hihetetlen. Nem képes ez az idióta várni még pár hónapot sem?
2022. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell neki a pénz, akkor ígéretekre nem lehet építeni.

A "jelenleg erre nincs pénzem" nem jelent sokat, évekig elhúzódhat a dolog. Ilyenkor a legigazságosabb dolog eladni az egészet és osztozkodni a tulajdonosokkal. Ha pedig annyira kell a kérdezőnek, vegyen fel hitelt rá.

2022. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
xd, hitelt biztos nem veszek fel rá, szóban megegyeztünk, hogy januárig összeszedem rá a pénzt, van egy stabil élete, nem létszükséglet kérdése számára. Illetve lett volna lehetősége a közjegyzőnél felszólalni ez ellen, de nem tett semmit, és azt vegyük hozzá, hogy megelőlegeztem számára a bizalmat, mivel kettő darab temetéstől is eltekintettem ami temetésenként 400ezer volt, és a közjegyzőt is én álltam ami megint egy 100 ezres tétel volt. De a többiek elmondták a lényeget, hogy nagyon nem tud kapálózni.
2022. júl. 10. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!