Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten hol lenne érdemes...

Budapesten hol lenne érdemes kétszobás panellakást venni 35-40 milliós árban?

Figyelt kérdés

Van jelenleg 25 millió önerőm, év végéig még nőhet kicsit, hitelt csak max 10-12 milliót vennék fel. A legfontosabb szempont az lenne, hogy legyen legalább 50 mm és max fél óra alatt lehessen beérni tömegközlekedéssel a belvárosba (pl. Deák tér).

A József Attila lakótelepen vagyok jelenleg, itt a környéket már ismerem és elfogadhatónak tartom, nem tudom más kerületekben mi a helyzet, Kőbányáról elég sok rosszat lehet olvasni, a város északabbi részében alig jártam.

Mit tanácsoltok?



2022. júl. 15. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
ha nincs autód, tehát nem kell parkolóhely a lakáshoz, akkor mindent egybevetve Gazdagrét, vagy a Kelenföldi ltp...ezen belül is lehet válogatni..talán Gazdagrét...
2022. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a pesti oldalon nézz lakást, mert egy XI. kerületi panel már 900 és 1 millió között van négyzetméterenként. Pesten nézegettem én is, ott 100-150 ezerrel olcsóbb helyek is vannak, mint például Újpest. De Káposztás az már egy kicsivel drágább. Aztán lehet, hogy a panelek árai még feljebb mennek ha ott a fűtés ára nem változik.
2022. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Tavaly vettem a IV. kerületben az újpesti lakótelepen panellakást. Előtte ugyancsak a lakótelepen éltem pár évet albérletben, csak ajánlani tudom a helyet. Az általad említett keret és elvárt m^2 szerint jelenleg még vannak eladó lakások. A Deák Újpest központból M3 metróval 15-20 perc alatt kényelmesen megvan. A közlekedés szuper könnyen eljuthatsz akár BKK akár autóval bárhova a városban. A környék ellátottsága kiváló, konkrétan minden megtalálható pár percen belül. Közbiztonsággal nincs gond, sohasem ért semmilyen atrocitás.
2022. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Kőbánya sem rossz, sőt kifejezetten jó. Legalábbis az Újhegyi lakótelep.
2022. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a 35-40 millába a felújításnak is benne kell lennie, avagy ennyiből egy felújítottat, esetleg egy jó állapotút szeretnél venni. Ha nem így van, akkor kalkulálj vele, hogy 5-10 millióba (állapottól és igénytől függően) is fájhat egy 50nm-es lakás felújítása. Én most úgy javaslok neked helyeket, hogy ezt beleszámolom az árba.


Aki Gazdagrétet és Kelenföldet ajánlgatta, az szerintem csúnyán elnézte, hogy mennyi forrás van a projektre. Ott 60 millió alatt nem nagyon jössz ki. Ami szerintem szóba jöhet ebben az árkategóriában:

- Békásmegyer: kellemes környezet, viszont pocsék közlekedés (HÉV-vel kb. fél óra nyomorgás a Batyi)

- Káposztásmegyer: dettó, csak még szarabb közlekedés

- Újpest: egész jó, viszont hiába gyorsan bejutsz az M3-mal, ugyanakkor a megállóig is el kell jutni és a lakótelep nagy része nem a megállónál van közvetlenül, hanem mondjuk 10-20 perc sétára.

- Újpalota: ide kicsit húz a szívem, mert én itt vettem lakást és élem életem pár hónapja. Egyébként Újpesttel összehasonlítva egy jóval zöldebb, ugyanakkor közlekedés szempontjából gyengébb ellátottságú lakótelep (nincs metró). De mivel ez is egy nagy lakótelep, így itt is él a szabály, hogy nagyon nem mindegy, hogy a telepen belül konkrétan hol veszel lakást. Én olyan helyen vettem, ahol a ház előtt megáll az összes 7-es családba tartozó busz, így innen éppen 30 perc alatt ott vagyok a Deákon

- Kispest: kb. ugyanazt lehet elmondani róla, mint Újpestről, csak nincs olyan kellemes központi része. Oké, ott a Köki, de az minden, csak nem kellemes és hangulatos.

- Kőbánya, Újhegyi ltp.: egy átlagos lakótelep, ami igazolja, hogy nem kell annyira rettegni Kőbányától, ugyanakkor közvetlen buszkapcsolat a belvárossal tudtommal nincs, csak a Kökire és az Örsre lehet innen eljutni, majd onnan tovametrózni.


Ahol viszont biztosan találsz ennyiből nagyon jó lakást:

- Csepel központi rész: rossz hírű környék, de elmondások alapján azért ott sem esznek embert és HÉV-vel egész gyorsan bent vagy a Borároson

- Pesterzsébet: szintén rossz hírű, de azért nem egy kannibál tanya. Csepelnél szerintem jobb hangulatú és kompaktabb lakótelep, de a közlekedése rosszabb (23-as busz a Borárosra 15-20 perc, a Ráckevei HÉV meg nem opció szerintem, mivel ritkán jár és csak a Közvágóig)

2022. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ujpest, a fenti setas erv igaz, de kb 2-5 percenkent jarnak buszok vagy villamos minden iranybol az ujpest kozponti metromegallohoz. En is itt szeretnek majd venni. Viszont a Berda Jozsef utcat es kornyeket hanyagold, az nem jo kornyek. A Semsey park es kornyeke + stop shop es kornyeke jo.
2022. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Annyit tennék csak hozzá az eddigiekhez, hogy azért a kőbányai újhegyi részt nem kell az egekig magasztalni. Nővérem 3 éve lakik ott. A házon belül valaki rendszeresen bulizik, örökösen megy a cirkusz. Néha a szemközti utcánál is random megállnak emberek bulizni. A szilveszter napja, és előtte meg utána való nap egy horror, kb. egy háborúval ér fel a rengeteg petárdázás, a 2 éves gyerekük bepisil a félelemtől és nem lehet megnyugtatni. Ha a szilvesztertől el is tekintünk, egész évben rendszeres, hogy valamiért nem sikerül nyugodt éjszakát eltölteniük. Azért Kőbánya Kőbánya fog maradni mindig.
2022. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Rossz szomszédot bárhol ki lehet fogni, az nem hely függő.
2022. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Ennyit panel nekem sehol sem érne.
2022. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A 6.hoz: A Rózsa u. - Tél u. - Pozsonyi u. - Árpád út által körülhatárolt részt is a figyelmedbe ajánlom. Tapasztalatom szerint a terület legtávolabbi részéről is gyalog maximum 10 perc Újpest központ metró, valamint buszokkal (25, 121) pár perc alatt metróhoz lehet érni. Amint az M3 felújítás befejeződik a belváros tényleg 15-20 perc alatt elérhető. A 20E, 30, 30A-val 20-30 perc a Keleti pályaudvar. Az általad említett Semsey-es részhez hasonlóan kellemes, zöld minden a házak között.


7.8.-hoz: Rossz szomszéd tényleg bárhol lehet. Kollégám a Kelenföldi lakótelepen lakik, viszont nincs túlságosan jó véleménnyel már az utóbbi időben. A bulizás, hangoskodás lakásokban és azon kívül éjszaka ott is megvan. Szerinte, mivel a környék és a XI. nagyon felkapott lett, ezzel együtt zsúfolttá vált és rengeteg az albérlő (náluk szinte minden lakásban), egyesek pedig nem bírnak magukkal, ebből folyamatos probléma van. Az Etele Pláza miatt pedig több lett a kétes alak a környéken.

2022. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!