Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanpiaci kereslet...

Az ingatlanpiaci kereslet típusa változni fog a rezsicsökkentés megváltozása miatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a pici, és alacsony rezsijű lakásokra, napelemes, hőszivattyús passzívházakra, (extra hőszigeteléssel) meg fog növekedni a kereslet, a korszerűtlen fűtésű, szigeteletlen lakások meg nehezebben kelnek el?

2022. júl. 16. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt senki nem tudja neked megmondani. Aki megpróbálja, csak okoskodik.


Ez attól fog függeni, hogy tényleg bevezetik-e ilyen módon a rezsicsökkentést (még csak keringenek számok, de konkrét törvény nem jött ki)

Illetve, hogy mekkora lesz a válság. Ha nagyon bizonytalannak tűnik majd a világ, akkor sok ember eltolhatja a tervezett vásárlását 1-2-3 évvel.

Az sem mindegy, hogy az infláció, hogy áll majd. Lehet, hogy igény lenne a alacsony rezsijű lakásokra, de ha meg csak korszerűtlen szigeteletlenre lesz pénze sok embernek, akkor meg azt fogja megvenni.

2022. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben semmi új nincs! A 70-80-as években épül hatalmas hodájokat eddig is olcsóbban lehetett eladni, mint egy kisebbet aminek élhető volt a rezsije.
2022. júl. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Az ingatlanpiacnak inkább a recesszióhoz lesz köze. Ha valóban beköszönt a recesszió, az sosem volt baráti viszonyban az ingatlanpiaccal tudomásom szerint. Persze nem vagyok gazdasági szakértő.
2022. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A korszerűtlen, szigeteletlen csak akkor megy maximum lejjebb, ha rossz helyen van. Ha jó helyen akkor nem. Az a helyzet, h az ingatlan az mindig is egy stabil befektetési forma lesz. Lehet hugy majd esnek az árak (nem tudom) de tartósan, értsd, hogy úgy is marad, nem fog. Csak nézd mrg mennyi volt 15 éve egy lakás, 10 éve, meg most. A másik, hogy ha nem befektetési céllal veszed, akkor megint más szemmel kell ezt nézni, márpedig az emberek többsége lakni vesz hazat, a saját házad mrg létszükséglet, nem befektetés. Én tavaly vettem, és még mindig kevesebb a törlesztő, mint az albérlet volt. A saját házát meg ritkán adja el az ember, ha hirtelen sokkal többet ér mint ahogy megvette, mert lakni kell valahol.
2022. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy jelentősen változna, mert ezek sokkal drágábbak és aki ilyet meg tud venni, azt a magasabb rezsi se nagyon viselné meg, nem azért választ inkább ilyet. A többség meg örül, ha egy régi, korszerűtlenebb, de lakható lakást tud venni.
2022. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!