Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha megbízok egy ingatlanost,...

Ha megbízok egy ingatlanost, akkor is mondhatom azt, hogy csak készpénzes vevőnek adom el a lakást?

Figyelt kérdés

Egyetemvárosban van, 1 percre a kartól, ideális első emeleti, nem utcafronti lakás, szóval arra apellálok, hogy lesz érdeklődő bőven. Ezt csak azért írtam le, hogy nem Mucsaröcsögén az utolsó ház balról, amit el szeretnék adni. Rögtön kell a pénz, ezért "hitelesek kíméljenek", meg mi van, ha nem kapja meg a hitelt?


Most adtunk el egy másik lakást, ott szerencsére a hitelesek 1 hónap alatt ki tudták csengetni, de 3 hónapos határidőt kellett kikötni a szerződésben.



2022. szept. 17. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alap, sőt, a jó ingatlanos magától fogja kérdezni. De a "készpénz", az ugye nem konkrétan pénz, ugye? Azaz, utalás is jó, nem? Mert minek menne oda valaki 20-30M-el egy szatyorban? utoljára oroszok fizettek nekem úgy, vagy 6 éve.
2022. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Jobban is jársz, ha nem vársz "hitelesre". Mi egyszer megszívtuk vele, 3 hónap után elutasította őket a bank. Utána nekem rinyáltak, hogy adjam vissza a foglalót.
2022. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

JÓ ingatlanos esetén a hitelessel sincs gond. Olyankor a hiteltbank neked fizet, egyben, majd rajtuk szedi be a részleteket. TE nem tudsz bukni.

HA, JÓ az ingatlanos!

2022. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

#3

A JÓ ingatlanos is szívhat valami neki tetsző dolgot, ha a vevő nem hitelképes annyira, mint hitte. Plusz a banki értékbecslő nem annyira tartja a házat, mint az eladó hiszi.

2022. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére ott jó volt, amit most adtunk el, 1,5 hónap után kulcsátadás volt. Kettes, sajna akkor vissza kell adni, ha nem önhibájukból hiúsult meg az adás-vétel, egyébként foglaló nem jár vissza, én úgy tudom.
2022. szept. 17. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

#5

Csak abban az esetben, ha ez bele van írva a szerződésbe!

…mondom ezt úgy, hogy én visszaadnám, ha bele van írva, ha nem, mert empatikus vagyok mások nyomorával és egy nyugodt percem nem lenne utána a lelkiismeretfurdalástól, még ha jogilag nekem van is igazam, ha nem adom vissza.

2022. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

4.-re.


Nem! Nincs bukta, anyagi semmiképp, csak keres másik vevőt. De a hitelképességről már előre kéri a papírt, a banktól.

2022. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Előre beszéld meg az ingatlanközvetítővel a kívánalmaidat és ezek alapján köss vele szerződést.
2022. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző válaszolók, nem mindenki csak a kötelező minimális önerővel rendelkezik a hitelesek közül, miért ebből indultok ki? Én tavasszal vettem lakást és a 17 millió önerőm mellé még 8 millió hitelt kellett felvennem. Természetesen ilyen önerő arányra fel sem merült, hogy ne adná meg a bank a hitelt.


Természetesen ha a kérdező csak az idő miatt akarja elkerülni a hiteleseket az érthető, joga van hogy ne akarjon várni 3 hónapot. De ha csak attól félne a vevő nem kapja meg a hitelt, akkor rá lehet kérdezni hogy mennyi az önerő, mennyi a fizetés és arra milyen eséllyel kapja meg a hitelt, stb. Én is a lakás nézéskor kérdezés nélkül elmondtam ezeket pontosan, amikor komolyan felmerült bennem megvenném azt a lakást.

2022. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg igy eladni, max ha nem megy igy el, akkor valtoztatsz a strategian, es kesz.
2022. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!