Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire számíthatunk?

Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
40 éve épült egy ingatlan melynél a régi épület elbontásra került, és felépült a helyére a mostani új ingatlan, de a változások a térképmásolatra nem lettek felvezetve, azon a régi állapotok vannak. Így a lakáshitelt nem kaptuk meg. Mennyi idő míg az eladó rendezheti a földhivatali átvezetést?

2022. okt. 8. 23:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Ezt nem értem pontosan, hiszen egy még fel nem épült lakásra is lehet hitelt felvenni.
2022. okt. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Max 60 nap, gyorsítottan kb 2 hét
2022. okt. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Anno megvették a régi házat amit lebontottak és az hekyett építettek egy teljesen újat. Melyet nem jelentettek le gondolom nem hívtak földmérőt stb. Így a régi helyett az új ingatlan nem került rá a térképmásolatra. Ami most kibukott mert a térképm@solaton a régi épület(ek) látszódnak és mivel a térképmásolat és a valóság nem egyezik így az bank nem ad hitelt míg nincs ez rendezve.
2022. okt. 9. 05:41
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Földmérő => épületfeltüntetési vazrajz.

De kell egy hatósági bizonyítvány is a helyi építési hatóságtól (tököm tudja most éppen hogy hívják őket, kormanyhivatalba integrálták őket nem a településhez tartoznak).

Ehhez meg kell egy építész/statikus aki kiad egy szakvéleményt.

Ezután mehet az ügy a földhivatalhoz.

2022. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Valószínű fennmaradási engedélyt kell kérni a hatóságtól, majd ha az megvan, akkor felméretni és beadni a változási vázrajzot a földhivatalba. Szerintem jó esetben 2 hónap, de inkább több. És benne van a rizikó, hogy nem kapja meg a fennmaradásit a ház. Na az kellemetlen... Bár ha nem megy teljesen a hész és egyéb szabályok ellen, akkor nem szoktak vele szívózni.
2022. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Beszélj egy ügyvéddel, de szerintem vagy a foglaló duplájára számíthattok, vagy arra hogy megcsinál mindent az eladó hogy el tudja adni a házat
2022. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen eseteknél van, hogy nem azért nem lett átíratva a földhivatalanál, mert elfelejtették, hanem amúgy sem engedélyezték soha. Vigyázni kell, mert a tulaj megpróbálja elbagatellizálni a dolgot, vagy elkummantani, és nagy baj lehet belőle, ha a ház papíron nem létezik.
2022. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

3: Azt értem, azt nem értem, milyen fázisban vagytok és hogy jön a képbe a térkép. A térképnek semmi szerepe egy adásvételben.

A hitelfelvételhez egy megkötött szerződés kell, ahhoz ügyvéd, a vásárolhatósághoz az ügyvéd ellenőrzése (!), ingatlan hitelezhetőségének ellenőrzése, ingatlan bank általi értékbecslése, hitelfelvevő hitelképességnek ellenőrzése, ti meg ezen elvileg túlvagytok... Ha pedig túlvagytok, akkor nem kerülhettetek ilyen helyzetbe. Szóval hol van a hiba, nem látom az eddig elmondottakból.

Mint írtam, nem is kell egy felépült ház a hitelfelvátelhez, elég ha van terv és engedély. Sőt, láttam már olyan adásvételi szerződést is, ahol már foglaló és előleg is volt fizetve, de a telek még meg sem volt véve, azon még a régi, lebontatlan épületek álltak, a kivitelezőnek arra is csak adásvételi előszerződése volt, a bank mégis adott hitelt.

2022. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Volt kint a bank értékbecslője. A térképmásolat és a valóság nem egyezik, így, a bank nem ad hitelt, mert jogilag nem rendezett ezáltal az ingatlan.
2022. okt. 9. 12:01
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

9: Az ügyvéd ellenőrizte a szerződés megkötése előtt, hogy az ingatlan megvásárolható és hitelezhető-e?

Megkötöttétek már az adásvételi szerződést?

Fizettetek az ügyvédnek?

2022. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!