Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesti bérházak meddig bírják...

Pesti bérházak meddig bírják még? Van bennük egy emberöltő?

Figyelt kérdés
Egyre másra hallani a híreket, hogy itt-ott beomlik néhány lépcső vagy tető. Dualizmus kori 110-130 éves épületekről beszélünk. Persze, ahol költ rá a közösség, ott egy tégla sokáig eláll, de itthon nyilván nem ez a jellemző. Laktam albérletben ilyen helyen, egyes helyeken féltem végigmenni, olyan állapotban volt az épület.

2022. okt. 26. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát amiben én lakom, az - hacsak nem dobnak rá egy bombát - még 200 év múlva is állni fog. Tuti, hogy tovább bírja a kiképzést, mint a mostani építkezések. Belváros, Wesselényi utca, közel a Zsinagógához.
2022. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban a belvárosi gettóban 17. századi romok még ugyanúgy állnak és laknak is bennük. Igaz, hogy úgy néznek ki, mint egy barlang és kívülről életveszélyesnek tűnnek, de mégsem dőlnek össze. Ehhez képest egy 1890-ben épült ház fiatal. A csokos gettótelepeken már most 20 ezer ft egy kétszobás odú közös költségéből a felújítási alapba megy, ami így is kérdéses, hogy fedezni fogja -e a legszükségesebb munkálatok költségeit. A vállalkozó parazita legtöbb esetben kivette a pénzt és bedöntötte a kft-t, van olyan, ahol konkrétan le kellene bontani a fél épületet. Na ezek nemhogy 100 év múlva, de 15 év múlva is csoda lesz ha még állnak.
2022. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1; értem, hogy te így érzed, de bármi konkrét forrás, ami alátámasztja ezt az önbizalmat? Mert én meg egészen másképp érzem azok alapján, hogy éltem ilyenekben.

2; "Igaz, hogy úgy néznek ki, mint egy barlang és kívülről életveszélyesnek tűnnek, de mégsem dőlnek össze."

Ez nem túl bizalomgerjesztő :D. Attól, hogy laknak benne még simán életveszélyes lehet, a magyar alaposságot tekintetbe véve. Amiket az újépításűekről írsz, azzal viszont egyetértek.

2022. okt. 26. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi! Téged többszörösen túlélnek majd.

Az Evitát meg 100 év múlva is le lehet majd újra forgatni e házak között.

2022. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Én láttam Sopronban barokk kori házban szép, felújított lakást. Karbantartás, felújítások kérdése, meddig bírja egy ház, igaz egy műemlék házban neccesebbek a felújítások a szabályok miatt. Egyébként a Stornó ház az például Mátyás király idején is állt, csak később alakították át barokk stílusúra, szóval az még öregebb (17. században volt egy tűzvész, ezért nem sokkal azutáni Sopron belvárosában a legtöbb ház).


A pesti belvárosi házak a soproni belvárosi házaknál jellemzően sokkal fiatalabbak, nem fognak szerkezeti problémák miatt összedőlni, a kérdés szintén a karbantartás.

2022. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi omlott be hol?
2022. okt. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Aszem a paneloknál is terjed valami legenda, hogy, 50 évre tervezhették őket, de jelenleg nsgy része azért koszoni megvan.
2022. okt. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Még, hogy legenda??
2022. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi számít pestinek vagy bérháznak? Újbudán ezek a régi építésű téglalakások többségben csak 60-100 évesek, és van, amelyik tökéletes állapotú, és minden infrastruktúra cserélődik. A lakóközösség összetételén múlik.

A szegregátumokat és a nyugdíjastanyákat igazából csak az állam és az önkori tudná megmenteni. Potom pénzekből (értsd: 10-20-30mFt) ki lehetett volna f@százni tűrhető állapotúra egy csomó lakóépületet, most már nem biztos.

2022. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Amiket Budapesten bérházaknak neveznek, azok a Monarchia idején épütlek nagyrészt, egy kisebb részük a kiegyezés előtt, illetve a két vilagháború között.


60 éve már 1962 volt, akkor már az első panelházak, illetve csúsztatott zsalus házak épütlek, az 50-es években meg szocreál. Ezek már teljesen mas korszakba tartoztak. Én jelenleg szocreálban lakok, 70 év körül van, nincs semmi baja a háznak, karban van tartva, egyik oldala leszigetelve. Az más kérdés, hogy a kor igényeinek kevésbé felel meg, a lakások méretei kicsik, fiatal egyedülállóknak, pároknak, illetve nyugdíjasoknak való, családosoknak nem, a kéményrendszer elavult, eredetileg cserépkályhák voltak, most gázkonvektorok vannak, a padlásos tehő nehezen karbantartható. Viszont nagykn vastagak a falak, lakások között és kifelé is.

2022. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!