Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös házat kifizetni elváltké...

Közös házat kifizetni elváltként jó ötlet?

Figyelt kérdés
20 éve vettünk a férjemmel egy házat. 3 évig ő fizette, elváltunk, 17 éve én fizetem egyedül. Van még rajta kevés pénz, azt ki szeretném fizetni, hogy ne legyen több hitel rajta. A ház és hitel közös. Bár 17 éve egyedül fizetem, lakom. Köteles vagyok bejelenteni neki, hogy ki akarom fizetni? Ügyvédhez csak januárra kaptam időpontot, de nem tudom, jó ötlet e "feje felett" kifizetni. Nem az érzései érdekelnek, hanem maga a hivatalos dolog. Mert anno 15 millioért vettük, most ér 45öt és a felét követeli.
2022. nov. 30. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kell/fog tudni róla, ha bármi formában a nevén van.
2022. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felét követelheti, mínusz a hitelrészletek, amiket egyedül törlesztesz, plusz a lakáshasználati díj, amiért te használod az ő tulajdonrészét is.

Ügyvéd fog csinálni erre matekot.

Amúgy fog tudni róla, ha adóstársak vagytok, egyedül nem fogsz tudni végtörleszteni.

2022. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A felét követelheti.

Most váltok? Akkor tökmindegy, hogy kinek a bankszámlájáról utalták a törlesztőrészleteket. Amíg házasok vagytok, addig vagyonközösség van, vagyis minden költséget úgy kell elképzelned, mintha a fizetéseteket egybe raknátok és onnan vennétek ki.

2022. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!