Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan alkudtok a lakás...

Hogyan alkudtok a lakás árából? Mindenhol olvasom, hogy a válság előtt is illett legalább 4-5%-ot alkudni a vételárból, most meg alap legalább 10% leredukálása abból, ezt ingatlanos szakelemzők írják. Ti mibe köttök bele, amikor alukudtok?

Figyelt kérdés
Pl én Miskolcon akarok lakást venni, 21.5 milliós vételárat akarok 19-20 közé levinni.
2022. dec. 3. 11:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Én a szüleim példáját tudtam hozni, 80as években épült házat vettek. Egy vizimérték és derékszög mérővel körbe járták az összes sarkot. vagy 80 fok volt vagy 100, de 90 sehol se. Erre alkudtak 1 milliót - de ez kb 12 éve volt amikor egy ház 6-7 millió volt felénk :)
2022. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na igen, de 6 millióból 1 már vagy 17-18% kedvezmény, nyilván ezt nehéz most beadni, de egy 8-9% azért kieszközölhető most is. Nekem pont ez a 8-9% kellene egy 21.55 millióról 19.8 ra, mert 9.8 milla önerőm van és 10 milla hitelt akarok, amit még bírnék törleszteni lassacskán, de 12-t már nem nagyon...
2022. dec. 3. 12:00
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt én is simán alkudtam az ár 20%-át. Van erre ilyen íratlan szabály, hogy mennyit lehet? Sosem tudhatod, hogy rábólint-e vagy sem és nem feltétlen kell azzal számolni, hogy város, pörögnek az ingatlaneladások, mert azt sosem tudhatod, hogy ebben a környezetben konkrétan az eladásra szánt ingatlanra hány jelentkező volt eddig, hány komolynak tűnő és hány komolytalan, és mennyire sürgős számára a pénzhez jutás, (magyarul mennyire van ebbe belefáradva) ezen simán eldőlhet az, hogy merészebb alkuba is belemegy.
2022. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Az eladók olyan árat mondanak,hogy az még alku képes is legyen.

Így az eladók mindig megkapják az a pénzt amit szerettek volna .

2022. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kötöttünk bele semmibe. Elmondtuk, hogy ennyit ajánlunk érte, ilyen és ilyen ütemezés mellett. Indoklás nélkül. Volt, hogy egyszerűen megmondtuk, hogy ennyi van és kész (de azt legalább gyorsan ki tudtuk fizetni). Belement. Olyan is volt, ahol elküldött melegebb éghajlatra, aztán egy héttel később visszahívott. Persze, legtöbbször az első ajánlatra rá kell ígérni, kell, hogy mindkét fél közeledjen. Eladóként is többször jártunk úgy, hogy azt mondták, ennyi van és kész (nem kötöttek bele semmibe), ilyenkor mi nem engedtünk annyit, amennyit szerettek volna, de végül annyira akarták az ingatlant, hogy pár hónap alatt összeszedték a maradékot.

Szerintem belekötni nem feltétlenül jó stratégia, mert ha az ember tudja is, hogy mi az ingatlana hibája, rossz érzés ezt visszahallani és könnyen megsértődhet az eladó és befeszül.

2022. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Mikor én hirdettem a lakásom minden vevő alkudni akart de senkinek sem engedtem, miért tettem volna? Ha nem tudom eladni akkor csökkentem az árát. Alku nélkül is elkelt 5 nap alatt
2022. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Alkudni? Én meg akartam venni egy lakást a hirdetett összegért, nem is alkudtam majd az ügyvédi adásvételi előtt kitalálta a tulaj hogy 33 ért akarja eladni.
2022. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kötöttem bele semmibe, az alku nem így működik.😂

Egyszerűen megmondod, hogy neked ennyit ér és ha oké, akkor kezet rá.

2022. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a belekötök mindenbe és úgy próbálok alkudni csak ellentétes hatást vált ki. Hozzám jött egy vevő egy 2,5 méteres vízmértékkel majd surlóban nézte a falakat hogy mennyire egyenes a glett. Talált pár mmes különbséget és elkezdte hogy ferde a fal, ferde a vakolás, szar az egész haz. Én meg elküldtem a fenébe.
2022. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szőrszálhasogatóan, mindenbe belekötve akarok alkudni, hanem normálisan.
2022. dec. 3. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!