Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki vásárolt vagy adott...

Valaki vásárolt vagy adott már el olyan ingatlant ahol haszonélvezeti jog is volt az ingatlanon? Mi volt az élvezeti jog megszűntetésének menete?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 15:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egy családtól vásárolnék házat, ahol a nagymama haszonélvező. De egyébként együtt működnek, tehát el akarják adni a házat mindannyian.
2022. dec. 16. 15:11
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vásárlás előtt mondjon le a haszonélvezetéről.
2022. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xswerdy ***** válasza:
60%
vagy lemond előre, vagy az adásvételi szerződésben ő is szerepel az eladói oldalon. Ez utóbbi akkor célszerű, ha az újban, amit vesznek helyette, ugyan ez lesz a felállás, akkor tudja mind a tulajdonos, mind a haszonélvező érvényesíteni az illetékkedvezményt.
2022. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Addig semmiféle szerződést ne írjatok, amíg a nagymama hivatalosan, ügyvéd előtt, le nem mondott a haszonélvezeti jogáról!!! Legyen tiszta a tulajdoni lap, ne legyen rajta a haszonélvezet.
2022. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 xswerdy ***** válasza:
80%
ez hülyeség. Számodra ugyan olyan jó, ha a haszonélvező is aláírja az adásvételi szerződést az eladói oldalon. Ezzel ugyan úgy megszűnik a haszonélvezeti joga. Ez a gyakoribb forma. Egyrészt a fent említett illeték miatt (ha vesznek helyette új lakást), másrészt egy plusz földhivatali illetéket is megspórolnak, ha az adásvétel keretében szűnik meg a haszonélvezet.
2022. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Úgyis kell ügyvéd v. közjegyző az adásvételi szerződéshez - ő pontosan el fogja mondani, hogy mi az ajánlott legjobb, legbiztonságosabb megoldás .
2022. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én adtam el és vettem is így lakást. Hármas mondja jól.
2022. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt olvastam ha ingyen lemond a haszonelvezeti jogrol akkor a tulajdonosnak a haz ertekenek 9%-at kell befizetnie ajandekozasi illetek gyanant. Ez a mi esetunkben 1.5M Ft lenne.
2022. dec. 16. 15:45
 9/18 A kérdező kommentje:
Tehat 1.5 Mft plusz lenne, amire meg rajon a vagyonszerzesi illet (4%). Ezt 1.5 MFt-ot lealkudhatjuk a vetelarbol is gondolom.
2022. dec. 16. 15:47
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnenk meglepetest amikor jon a csekk!
2022. dec. 16. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!