Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tennétek ha a volt tulaj...

Mit tennétek ha a volt tulaj nem akarná kifizetni a közmű tartozását?

Figyelt kérdés

Most vett a nővérem egy házat. Hivatalosan ügyvéd előtt kötöttek szerződést. De tudták már előtte is hogy közel 100 000 forint tartozása van a volt tulajnak a vízmű felé amint viszont nem akar kifizetni. A lakásban nincs is víz mert le van szűkítve a vízóránál.

Ilyen esetben mit lehet tenni hivatalosan és jogszerűen?



2022. dec. 24. 17:11
1 2
 1/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
97%
Szolgáltatónál be kell jelenteni, hogy tulajváltás történt, átírják nővéred nevére, neki nem kell fizetnie semmi olyat, amit nem ő használt el. Aztán majd a közmű behajtja az adósságot a volt tulajon behajtó segítségével.
2022. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 L.. István ***** válasza:
100%
Gondolom a szerződésen rajta volt a vízóra-állás is. A tesódnak semmi dolga, a volt tulaj tartozik.
2022. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy már eleve ennyivel kevesebbre levinni a vételárat és kifizetni.


Vagy az óraállásokat ugye aláírta a tulaj, ezt bejelenteni a vízmüveknél és onnantól az új tulajnak semmi köze a tartozáshoz.

2022. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Nem is értem a kérdést.


Mi közöm az előző tulaj dolgaihoz?



HA, 100%-ig rendes volt a dolog, volt átírása az óráknak, akkor semmi baj nincs.

2022. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Óra átírás előtt le kell fényképezni a mérő órát.A szolgáltató látja fogyasztást,aminek az árát a volt tulajon fog behajtani.

Az új tulaj meg ettől a mérőállástól fogja fizetni a fogyasztott víz mennyiséget.Ilyen egyszerű ez .Az új tulajnak vinni kell az adásvételi szerződést.Hogy ebben szerepel e a volt tulaj tartozása a szolgáltató felé,nem lényeges .

2022. dec. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek írják, más tartozásához neki semmi köze, át kell írni az órát a jelenlegi állással. Ahogy a nevére kerül, én úgy gondolom a szűkítést is ki kell venniük.

Ha nagyon kell a pénz a szolgáltatónak lehet megpróbálják kifizettetni vele, de ő nem köteles fizetni semmit.

2022. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi szerződések szokásos melléklete a mérőállások leírása mindkét fél aláírásával.

Persze csak normális ügyvédnél.

2022. dec. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen esetben mit lehet tenni hivatalosan és jogszerűen?“


Az adásvételi szerződésben benne kell, hogy foglaltassék az adott ingatlan közmű- és tehermentes.


Lehet, hogy a szolgáltató addig nem írja át az órákat, míg ki nem lesz egyenlítve a tartozás. Ilyen magas összegnél ez benne van a pakliban.

2022. dec. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem hogy jön össze a két dolog. Vásárlás után bemegy az ember ott kérik a szerződést, óraállásokat, birtokba adás-vételt és kész.
2022. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A szerződésben benne vannak a közmű óra állások. De viszont a szolgálató nem írja át addig az új tulaj nevére a kozművet míg a volt tulaj teljesen ki nem tisztázta.

Én 5 éve vettem házat ugyan ez volt az eljárás míg a volt tulaj ki nem fizette pontos állás szerinti összeget addig nem írta át az én nevemre. Pedig a víz 4000 forint körül volt a villany 7000-8000 forint körül.

Egy x idő elteltével a vízmű kérhet új bekötést viszont azt kinek kell fizetnie?

2022. dec. 25. 17:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!