Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes külföldön venni nyaralót?

Érdemes külföldön venni nyaralót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki vett már külföldön nyaralót, vagy ismer ilyet, végül mennyire volt az ingatlan kihasználva? Az egy dolog, h ki lehet adni turistáknak, de saját részre mennyire tudja kihasználni az ember? Távolság miatt kérdezem, meg hogy hányszor van kedve az embernek ugyanoda visszamenni, még ha egy szuper jó kis hely is?
2023. jan. 3. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rokonaim vettek. Mentek minden évben nyaralni több hétre, de aztán egyre idősödtek, és már teher volt annyit utazni a nyaralóhoz, meg amikor mindig odaértek, akkor is nyilván por az van, akkor a hűtő nyilván üres, stb, szóval azért nem olyan egyszerű és gondtalan. Amúgy tök jó hely volt, nagyon közel volt a part, nem volt semmi extrás nyaraló, hanem 1,5 szobás, de én is voltam ott jó párszor, imádtam, de na, egyszerűen a rokonaimnak is már teher volt mindig odautazni, inkább nyűg volt az egész a végén, és ezért el lett adva.
2023. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy a nyaraló hol van. Ha fél/egy napos útra a lakhelyedtől, akkor max. akkor tudsz menni, ha kiveszel szabit. Hosszú hétvégén lemész az első 1-2 évben, me' megyünk mama, aztán utána azt mondod, hogy a f....m fog 1-2 napot csak vezetni/utazni ezért... Nem megyünk! Majd ha kiveszek szabit, akkor...

Ha a nyaraló 3-4 órára van tőled, akkor sűrűbben lejársz. Például egy Zala megyei lakosnak az adriai nyaralóba lemenni nem ügy, egy kanizsai 3 óra alatt ott van, ha egy kicsit odalép, még előbb is.

2023. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nemaRendőrség ***** válasza:
64%

3 órára van egy nyaralója anyósnak a balcsin, asszony levisz minden évben, de nekem már 3. alkalom óta semmi kedvem.

Főleg nem hétvégére, amikor oda vissza 6 óra az út kocsival, 8 vonattal. Csak elfáradunk és bukjuk a péntek délutánt, meg hétfőn is nyúzottak vagyunk.

Plusz nem ad semmi újat. Ugyanazokat a köröket rójuk

2023. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy embernek, egy kisebb családnak nem érdemes. Akkor jó, ha többen tudtok menni. Gyerekek, unokák. Unokatestvérek, barátok.

Kiadni úgy jó, ha van helyben segítség. Ügyintézésben, takarításban, stb.

Horvátország, városomból 5-6 óra az út.


Ismerősök olyat is csináltak, hogy 4 család vett megy egy nyaralót. Be van osztva, hogy ki, mikor megy.

2023. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, de sokszor gondolkoztam már rajta (elvi szinten). Szerintem ez nagyon hely és emberfüggő. Látod, vannak, akik nem szeretnek ugyanoda rendszeres visszajárni, mert elunják. Én 20 éve mindig ugyanoda járok nyaralni és úgy megyek, mintha haza mennék. Az, hogy idős korában mennyire tudná kihasználni az ember, eléggé kiszámíthatatlan, mert sokmindentől függ. Ha az ember már nyugdíjas, akár hónapokra is elutazhat, feltéve, ha elég jó hozzá az egészségi állapota. Azzal nem értek egyet, hogy csak nagyobb társaságnak éri meg, mert ha elég időt tudsz ott tölteni (pl. nyugdíjasként ugye akár hónapokat), akkor ott is lesz baráti társaságod. Én olyanra láttam több jó példát, hogy belföldön töltötték a nyugdíjasok a nyári hónapjaikat a nyaralóban, akár egyedül is.
2023. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Drága, macerás és unalmas.

Minden hely megunható

2023. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Befektetésnek mindenképp jó lehet.
2023. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nekem belföldön van, de így is 3,5-4 óra az út oda, szóval valamilyen szinten hasonló, mintha külföldön lenne. Nyáron amennyit tudok ott vagyok, tavasszal, ősszel 2-3 hetente szoktam menni. Az utazással nincs bajom, már megtanultam, hogy mikor érdemes indulni oda és vissza is, hogy elkerüljem a dugókat. Kiadásban nem gondolkodtam, mert ahhoz messze van, valakit meg kellene bízni a teendőkkel és ami a legfontosabb: szeretek arra menni, ahogy én hagytam ott. Egyáltalán nem tartom nyűgnek. Vannak ott is teendők, ami leginkább némi fűnyírás és takarítás, de ezeket szívesen csinálom. Persze azt is megértem, ha valaki nem.
2023. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor ezt még érdemes átgondolni.
2023. jan. 7. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Győrben volt egy lakásom, ami Pestről kb 120 km.

Nem tűnik soknak, de mégis rámegy egy nap a oda vissza útra.

Az első bérlő után inkább eladtam, nem éri meg lemászkálni mutogatni a bérlőknek, utánna lemenni szerződést írni, ha valami gond van szerelőt találni,stb.

Külföldön, nagyobb távnál hatványozottan igaz ez szerintem.

2023. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!