Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez rejtett hiba? kellékszavato...

Ez rejtett hiba? kellékszavatosság?

Figyelt kérdés

Összközműves lakást vettem, lakáshitelt is vettem fel rá, ezért csak ilyen jöhetett szóba.


Egy év eltelt, kiderült hogy illegálisan vagyok rákötve a szennyvízhálózatra. A vízművek kikereste az eredeti szerződést, és csak vízre szerződött az előző tulaj, évekig nem fizetett csatornát, miközben használatban van.


Én ezt a hibás szerződést vettem át átírásnál, így egy évig én sem fizettem, és nem is tudtam róla.


Most úgy néz ki, teljesen új bekötést kell kérvényeznem, természetesen ki kell egyenlíteni a csatorna díjat visszamenőleg, de még kötbér is terhel, aminek az összege 500ezer is lehet.


Emellett, Az önkormányzat talajszennyezési díjat szeretne beszedni tőlem (itt bukott ki a dolog egyébként, ezért mentem a vízmúvekhez hogy adjanak valami papirt a csatornáról).


Ilyenkor az előző tulajdonost elő lehet venni illegális csatornahasználat miatt?


2023. jan. 25. 14:25
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Szerinted? Úgy is letagadja pláne eltelt már egy év is.
2023. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Az eladót terhel minden,mivel te erről nem tudtál.

Most pedig a szolgáltató végezze el a papir munkát .

Azért ez 1 kicsit érdekes,a szolgáltató nem tud róla ,csak úgy belekötnek a csatornájukba .Akkor neked honnan kellett volna tudnod ? Ne hagy magad ,ez nem a te sarad.

2023. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez így több sebből vérzik:

"csak vízre szerződött az előző tulaj, évekig nem fizetett csatornát"

ez esetben a talajterhelési díjat rendszeresen kellett volna kapnia. Ha a z önkormányzat ezt nem küldte ki az az ő saruk nem a tied!


"egy évig én sem fizettem, és nem is tudtam róla"

A számla értesítőkön tételesen le van írva mi mennyibe került... Ez a te sarad!


"új bekötést kell kérvényeznem, természetesen ki kell egyenlíteni a csatorna díjat visszamenőleg, de még kötbér is terhel"

Új bekötés kérvény csak annyi hogy írsz róla egy e-mailt a szolgáltatónak, ők majd a válaszban visszaigazolják a szolgáltatást.

A csatorna díjat vissza menőleg jogosan kérik tőled. Gondolom az adásételi szerződés tartalmazza a mérő óra állásokat, ezt érdemes magaddal vinni a szolgálatóhoz, egy fényképpel az aktuális állással együtt.

A kötbér is jogos, viszont ezt azért arányosra kéne kiharcolni. a kiindulási pont az utolsó talajszennyezési díj kiküldése, önkormányzatnak meg kell lennie.


"Az önkormányzat talajszennyezési díjat szeretne beszedni tőlem"

Ezért fizeted vissza menőleg a csatorna díjat, hogy ezt ne kelljen kifizetned!


"Ilyenkor az előző tulajdonost elő lehet venni illegális csatornahasználat miatt?"

Itt jön képpbe az önkormányzat, meddig küldte a talajszennyezési díjat? Ha már nem küldték, akkor tudniuk kellett, hogy csatornára van kötve. Amúgy meg rá kell verni a nagy részét a költségeknek.

2023. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A visszamenőleges csatornahasználati díjat eszem ágában sincs másra terhelni, ki is fizetem egy összegben, nem fog szerencsére földhözverni. Egyébként csoportos beszedési van, nem szoktam a számlát nézni, digitálisan gyűlik díjneten. Ez figyelmetlenség.


Viszont az 500ezres kötbér számomra röhej, mikor nem én intéztem ezt így.

2023. jan. 25. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval mi itt megmondjuk neked a tutit.


Én,inkább be mennék egy ügyvédhez tanácsadásra.

Megbeszelitek mit tehetsz, megírja a szükséges felszólításokat - ha kellenek - vízmű, önkormányzat.


Saját ügyvédem kb 15-20 000 Ft számláz ki egy ilyen alkalommal.

Bármi mellé csúszik kapásból megoldja,hiszen ő intézte.


Menj el egy ügyvédhez, végén olcsóbb lesz mint a mi tanácsainak

2023. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!