Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez az új föld árstop/ársapka...

Ez az új föld árstop/ársapka a zártkertekre is vonatkozik?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyjából átgörgettem a törvény de nem találtam benne róla infót a zártkertekre.


2023. febr. 18. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

1. Zártkert fogalma 40 éve megszűnt.

2. Külterületi ingatlanra gyakorlatilag semmi támogatás nincs.

2023. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2es de a zártkertek hivatalosan termőföldnek számítanak és a földtörvény is vonatkozik rája
2023. febr. 18. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Pont ezt írja, hogy maga a "zártkert" fogalma szűnt meg hivatalosan 40 éve.

Amit te zártkertnek nevezel és én is értem mit értesz rajta az ma a jogszabályok, rendelkezések szempontjából hivatalosan termőföldet jelentenek.

Azaz ebből következően pontosan ugyanaz érvényes rájuk, mint a termőföldre.

Ha #2 helyesen írta a válaszát.

2023. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hivatalosan 94-ben szűnt meg. Azért van még mindig köztudatban, mert csesztek a tulajdoni lapokon ezt kijavítani, így a tulajdoni lapokon a mai napig zártkertként szerepelnek ezek az ingatlanok! Nem feltétlen termőföld, mivel a művelési ág alól kivont külterületi telek az nem termőföld. Hiába adták erre meg a lehetőséget, hogy ingyen átminősítsék a tulajdonosok, a mai napig vannak kert, szántóföld, rét, legelő, erdő besorolásban ilyen pici, pár ezer m2-es telkek, na azok termőföldek és a tulajdonosnak aszerint is kellene hasznosítani, amilyen besorolásban van! Erre a pár 1000m2-es telkekre tudomásom szerint a mai törvények mentén nem lehet építkezni, azonban az előbbire viszont lehet. Régen mégis építkeztek ezekre a telkekre és ált. mezőgazdasági épületként vannak nyilvántartva, ha egyáltalán fel van vezetve a tulajdoni lapra, mert sok esetben nincs. Sok esetben sem a tulajdoni lapon sem pedig a térképen nem szerepelnek ezek az épületek, példának okáért az én városom mellett lévő külterületi részen az épületeknek kb. a 60%-a van feltüntetve!

Ma is ki lehet vonni ezeket a telkeket abban az esetben, ha a telek aranykorona értéke gyatra és megfizeti a tulajdonosa a földvédelmi járulékot!

Azon telkek, amik ki lettek vonva, arra értelemszerűen nem jár támogatás, ha akarnál se tudnál felvenni, de ez akkor játszik, akkor érdekes, ha nagy telekről van szó, mégis sokan feltételezték a legrosszabbat, hogy velük bizonyosan ki akarnak b.szni, és annak van előágyazva azzal, hogy ingyenessé tették az átminősítést, na ennek okán a paranoiások nem minősítették át a telküket. Nem csak emiatt vannak a mai napig köpetnyi földek szántó besorolásban, amin jellemzően áll egy pince vagy egy hétvégi ház, akár nyaraló, de sok ilyen eset van. A környezetemben is hallottam ezt többektől, hogy Ők aztán nem, Én meg hülye vagyok, hogy igen, majd jól ráb...ok! Úgyhogy pont most kerültek Ők sz.póágra, mert ha jól értelmezem, akkor a köpetnyi szántó sem mehet el horror árba, hiába van "jó helyen"!

2023. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
A mi telkünket sem minősítették át, míg ingyenes volt, szerencsére. Mert a környéken az összes telket felvásárolták a hiénák, közös osztatlant csináltak belőle és ráépítettek 2 házat i.dióta elosztásban. Csak ezért maradt ki ez az egy, mert nem tudták volna eladni haszonnal (90%-t le kellett volna adózni). Az átminősítés kb 600ezerbe került belterületté. De építhettünk volna így is rá
2023. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5ös értem, aki nem vonatta ki művelés alól az most megszívta
2023. febr. 19. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!