Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kerékpárosként melyik települé...

Kerékpárosként melyik településre költöznétek Budapest agglomerációjában?

Figyelt kérdés

Elsősorban, de nem kizárólagosan a közvetlenül szomszédos települések közül.


Hol van jó minőségű kerékpárút kiépítve, esetleg alacsony forgalmú mellékút (netán főút), ahol relatíve biztonságosan lehet eljutni Budapestre?


Előny, ha egyéb irányokba is van valamiféle kerékpáros infrastruktúra.


Vagy fordítsuk meg: melyik az a település (környék), ahová semmiképpen sem mennétek?


2023. ápr. 1. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Duna-mente alapvetően jó. Amúgy a merretkerjek.hu-n elég jól látszik.
2023. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Duna mentén és a Budapest-Balaton bicikliút van, amin nyugisan tudsz közlekedni. Máshol nem nagyon van összefüggő hálózat és az összes bevezető út túl van terhelve, tele frusztrált, agresszív autósokkal.


Tehát valamelyik Duna-parti település, esetleg Budaörs, Biatorbágy, Etyek, javasolható.

2023. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
III. ker, Római parton lakom, szeretek Szentendre felé tekerni. Remek az új Eurovelo6 kerékpárút, de Leányfaluig is nagyon kellemes.
2023. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobbakat már felsorolták, nem nagyon lehet mit hozzátenni. Budaörs, Törökbálint, Biatorbágy, Dunakeszi, Göd, Budakalász, Szentendre közül választanék.


A legrosszabb szerintem messze Budakeszi, ahova egy borzalmas minőségű, kifejezetten keskeny, de brutál forgalmú útvonalon lehet eljutni Budapestről. Képzelheted, milyen kellemes, amikor 40 körüli tempóval haladsz lefelé a kátyúkat kerülgetve, miközben a Fittipaldik 10 centire mennek el tőled. A másik három út, ami a városba vezet, szintén szörnyű.


Szintén borzalmas a déli rész, ahol a forgalmas, keskeny 510-es úton tudsz bejutni. Az 5-ös egy fokkal jobb, de nem túl következetesen vannak kihelyezve a tiltó táblák, egy részén mehetsz az úton, máshol nem, kell hozzá némi előzetes tájékozódás.


Ercsit sem választanám. Bár a 6-os út kiváló minőségű, ki van helyezve a forgalom szempontjából teljesen indokolatlan tiltótábla.

2023. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2Máshol nem nagyon van összefüggő hálózat és az összes bevezető út túl van terhelve, tele frusztrált, agresszív autósokkal."

Ezt osztom, egyikeként a "az összes bevezető út túl van terhelve, tele frusztrált, agresszív autósokkal."-nak.

Bár tudom, hogy egy kerékpárosnak mások a szempontjai (én is szoktam kerékpározni városban is, kívül is), de autósként jól látszik mennyire veszélyes bizonyos utakon egy kerékpáros közlekedése - számára. És valóban frusztráló hoyg minden alkalommal rettegek ha abba a bizonyos kanyarba kell belehajtanom, ahol előre tudom hogy lehet hogy majd lesz egy kerékpáros és nekem nem lesz sem időm, sem helyem, hogy ne gázoljam el ha csak 20 cm-rel beljebb halad mint a legeslegszéle az útnak. Akkor sem ha lelassítok, mert folyamatosan jönnek szembe, ugyanígy attól félve, hogy a kanyarban az ő oldalukon lesz éppen egy kerékpáros, ezért ők is már nagyon közel mennek a felezővonalhoz és egy kis kilengéssel frontálisan ütköznek a szembe jövő autóssal.

Ahogy szintén frusztráló, hogy tudom mehetnék 90-nel, 50-nel, amennyivel lehet, de nem tudok és miattam a mögöttem jövők sem tudnak, mert a forgalom miatt nem tudom biztonságosan megelőzni a kerékpárost előttem - miközben jól tudom, hogy az illető mehetne más úton is kerékpáron, nem azon a forgalmas autóúton. Csak az tényleg kicsit hosszabb lenne számára.

Mindenhova kellene normális kerékpárút, eleve új utakat, útfelújításokat mindenhol ehhez kellene kötni, hogy a kerékpárosok számára legyen egy fél méteres külön sáv mindkét oldalon. Elég lenne annyi ha a mostani murvás, kavicsos részt az utak szélén szintén aszfaltoznák, az már magában 1-1 méter széles és ott közlekedhetne minden kerékpáros a maga irányában nyugodtan.

2023. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Budaörs, Törökbálint.

Közel van, van kerékpárút.

Esetleg Biatorbágy, Szentendre ezek már messzebb vannak, de jól megközelíthető.

2023. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!