Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan, aki online...

Van itt olyan, aki online ingatlan árverésen vett házat/lakást, esetleg próbálkozott már vele?

Figyelt kérdés
Mennyire esélyes, hogy sikerül megnyernem egy felújítandó, de alapjaiban, tetőszerkezetileg stabil házat 8 millió alatt, egy kisebb városban? Meddig szokott felmenni egy ilyen licit?

2023. ápr. 15. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Itt is érvényesül a kereslet.

Ha olyan a kisváros, hogy a kutya nem akar ott házat venni, akkor nem is nagyon fog rá rajtad kívül licitálni, de ha keresett, akkor lehet felmegy úgy az ár, hogy alig lesz különbség.

Láttam mind a kettőre példát.

2023. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Alapból a jó lakásokat eladják fű alatt és ki sem kerülnek licitre. Ami esetleg mégis vállalható az a piaci ár közelében megy el.
2023. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Én kettőt is vettem már. Viszont licitálni licitáltam már kb. húszra, de általában piaci ár fölé verték fel az árat, így hagytam a csudába. Ennek csak úgy szabad nekiállni, hogy megnézed mennyit ér meg az ingatlan, illetve te mennyit tudsz adni érte, és eleve megszabsz egy határt, ahol megállsz. Én egyszer egyébként így nyertem meg egy árverést, már annyira felment az ár, hogy mondom még egyet teszek, de ez lesz az utolsó, nem ér nekem többet a ház, és aki végig licitált, az feladta, nem tett már rá, így én nyertem. Tehát neki meg eggyel előttem volt ez a határ.
2023. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Én kb 3-4 éve így akartam házat szerezni, legalább 20 házat licitáltam. Mindegyiket elbuktam, úgy a 3-as is írta.

A faluba ahol építkeztem, 4/4 árverezett házat ugyan az az ember vett meg, pontosabban egy cég.

Nehezítő körülmény, hogy addig tudsz licitálni, amennyi pénzed van. Hirtelen személyi hitellel fölé tudsz menni a keretnek, ha megnyerted. Ezt az opciót is elbuktam minden alkalommal...

Az első házakat 5-10 millió között licitáltam, a vége felé pedig 20-21 körül. És ekkor már úgy kalkuláltam, hogy 7 millió személyi hitelt veszek fel, ha megnyerem. 3 havonta új kereseti igazolást kértem :)), mert így max 1 hét alatt meglett volna a hitel.

Az a vicc az egészben, hogy mindig az aktuálisnál volt kevesebb pénzem. Itt a faluban abból a 4 házból alapvetően mindegyiket megnyerhettem volna 2-4 hónappal később... persze ez nem biztos, de kellemetlen érzés.

2023. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 17. 01:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!