Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A gazdagok miért szoktak...

A gazdagok miért szoktak olyan helyekre költözni ahol nincs semmilyen szolgáltató?

Figyelt kérdés

Biztos ti is láttatok már ilyen helyeket ahol a legsz.rabb ház is ilyen 200 millió Ft és a környéknek a kilométeres körzetében nincs se egy kisbolt vagy gyógyszertár vagy óvoda vagy étterem vagy igazából akármi.

Én "nuke town"-nak szoktam csúfolni ezeket a helyeket, mert szakasztott olyanok, mint amilyeneket az amerikaiak építettek amikor atombombát teszteltek.

Értem én, hogy van pénzük kocsira de miért jó az, hogy egy liter tejért 10 percet kell autókáznod oda meg vissza is?

Lehet, hogy nem is vagy olyan elme állapotban/nem vagy józan, hogy kocsiba ülj.

De csak ha a gyerekedet akarod játszótérre vinni akkor is csak az autó a megoldás.

Ha már a gyerekeknél tartunk azt sem értem, hogy hogy oldják meg azt, hogy a gyerek A-ból B-be jusson, ha éppen senki nem ér rá a családból, buszmegálló meg ugye megint csak nincs.


Ez biztos csak azért van, mert én egy lakótelepen nevelkedtem egy csóró családban de nem hiszem, hogy örültem volna, hogy minden alapvető dolog miatt ennyi időt kell elcs.szni ha már a pénz nem is akadály.



2023. ápr. 21. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert elzárkóznak, nyugalmat akarnak.
2023. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A gazdag nem ugrál 1 liter tejért. Van neki beraktározva. Vagy rendel, ha kell valami, vagy elintézi egy nagyobb bevásárlással időnként. De meg tudja fizetni azt is, hogy valaki elintézi neki a vásárlást.

A gazdag általában nem 8-ra jár dolgozni. Ha gyerekei vannak, simán el tudja vinni őket iskolába, mindenféle foglalkozásra.

2023. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

2 autóval, irodai munkarendben simán megoldható a gyerek(ek) hurcolása. Városban is sokan inkább autóval hordják a gyereket, hogy ne kelljen tömegközlekedni.

Akik ilyen helyre költöznek, azok meg tudják oldani az életüket.

2023. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Házhoz jön minden, a bejárónő bevásárol.

A gyereket is hozza-viszi valamelyik szolga, a kutyát is.

Amúgy meg úgyis mindenhova kocsival vagy taxival mennek.

2023. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A nyugalom, az, hogy nem kell a szomszédokhoz alkalmazkodni, sokat számít. Ha van gyerekük, annak van az udvaron trambulin, csúszda, hinta stb, szóval nem kell napi szinten játszótérre vinni őket. (a barátokat meg el tudják hozni kocsival magukhoz)

Cserébe csend és békesség van, tudnak rendelni a boltból, vagy egyszerre bevásárolnak sok mindent.

2023. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem tudom, én még nem láttam ilyet.
2023. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjük azzal hogy akinek tényleg van pénze, bejárónőt tart. Onnantól meg tök mindegy hol van a bolt, nem neki megy vele az ideje.


Ezeknél a nagyobb házaknál alap hogy van: takarítónő, kertész, szakács, karbantartó, sofőr...

2023. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Revolúcióbiológus ***** válasza:
88%

Nem sikerült körülírnod, hogy mire gondoltál, de megpróbálom kitalálni:

-Van az, mikor az ingatlanberuházó építteti külön a településtől a házakat, s új parcellákat alakít ki. Ez viszont az önkormányzat engedélyével történik, tehát alapvetően lesz szolgálatás - teljes közművesítés, közvilágítás, posta és teljes jogú lakosok lesznek az odaköltözők. Ilyen a Tópark Lakópark, Lake Forest villapark, Sissy villapark. Építészetileg elég könnyű az inorganikusságába belekötni, de olyan helyekre épülnek ahol nagyon jó a közlekedés, tipikusan autópálya lehajtók közelében. S nem a vevő választja, hogy milyen legyen a végeredmény, ő csak megveszi az álmot amit a kivitelező majd elkészít, de alapvetően ez is egy lakótelep modell csúnya panelek helyett családi házakkal, parkfalunak is szokták mondani, nyugaton is létező dolog.

-Van, mikor a pusztában, gyümölcsösben vagy szőlőben bukkannak fel nagy családi házak - ez a zártkerti ingatlanos sztori amiről kb. itt is hetente van kérdés, hogy bejelenthető-e 200 négyzetméteres mezőgazdasági épületként a frissen épült villa. Egy jogrendben levő hiba, hogy ezek létezhetnek, s elsősorban azért van rá igény, mert kb. semmit nem kell utána fizetni - viszont cserébe gyakorlatilag törvényen kívüli leszel. Gyakorlatilag bármely zártkeri ingatlanos magyar régióban találsz ilyet: [link]

-S akad olyan is, mikor valójában volt megelőző település- vagy tanyaszerkezet, csak már lehanyatlott. Lehet, hogy ránézésre minden új, frissen vakolt, de valójában már elbontották a házak jó részét, s csak egy csonk maradt meg ami viszont nagyon is kelendő, mert csendes és természetközeli.


Amúgy meg ez a "kocsival liter tejért", gyógyszertár meg étterem nézegetés dolog elég idejétmúlt a XXI. században. Egyre inkább az élelmiszer házhozszállításra (Kifli.hu, Tesco Online, stb.) fog áttolódni a kereskedelem, ami meg pont kedvező ezekből az ingatlanokból nézve.

2023. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Jól teszik. Nekem nincs közvetlen szomszédom. Ez is áldás
2023. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

"ahol a legsz.rabb ház is ilyen 200 millió Ft"


Már bocs, de a gazdagság nem itt kezdődik!!

Az egyik Londonból hazatelepülni vágyó ismerősöm keresett Békásmegyeren kb. 300-as üres v. bontandós ingatlannal építési telket. Azt hitte, hogy amit 10 év alatt összespórolt, abból felépít itthon egy nagy családi házat.

Azután csak nézett egy nagyot, hogy üres telkek vannak 200-300 millió körül, és ez Bp. legszéle!

2023. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!