Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő iroda...

Ingatlanközvetítő iroda jelentős összeget kér letétbe, hogy eljuttassa a vételi ajándékom a tulajdonoshoz. Ez mennyire bevett módszer?

Figyelt kérdés

500,000 forintot kérnek, "biztosítékképp, hogy sem az eladó, sem a vevő nem megy el az ajánlat után".

Ezt viszont még az előtt kérik, hogy az eladó elfogadta, vagy elutasította a vevő ajánlatát, és elvileg visszafizetik, amennyiben az eladó nem fogadja el az árat.

Ez csak számomra elfogadhatatlan?


2023. máj. 25. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem annyira elfogadhatatlan, mivel utána ha esetleg nem fogadná el az eladó akkor vissza kapod a pénzt. Én olyan 200 ezret hallottam, hogy szoktak ilyenkor kérni, de én kifizetném az 500-at is, úgyis visszakapom ha az eladó esetleg nem fogadja el, ha meg elfogadja akkor meg megy a vételárba.
2023. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen nincs.
2023. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez van a foglaló helyett. Kapsz egy pár oldalas papírt.

A pénz ügyvédi letétbe megy. Ha nem fogadják el az ajánlatot, visszakapod egybe.

Ha elfogadják, akkor a vevő is kap ilyen papírt és tesz le pénzt.

Innentől ez a foglaló mindkettőtök részéről. Ha valaki visszamondaná innentől, akkor a foglaló szabályai szerint járnak el a pénzzel, de az ingatlanos is kap belőle.

Ha létrejön a szerződés, akkor a tiéd az ar részét képezi, az eladóéból lejön a közvetítői jutalék.

Ezt úgy 6-8 oldalon át le kell, hogy írják

2023. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket olvasd el mielőtt döntesz: [link]

[link]

[link]

2023. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Vagy átvernek vagy nem.

Először is kérdezd meg mit kapsz érte? 500ezer nem kis összeg. Kérdezd meg.

Ja foglaló helyett van, csak teljesen más. Ekkor még semmi nem kerül a tulajdoni lapra, mivel cégnek adtad, az bármikor csődbe mehet. Ja, országos cég nem megy csődbe, millió kiskapu van.

Plusz mostantól szerződésben vagy egy gátlástalan céggel. Ha vitád lesz az eladóval, bármi, és nem jön létre a vásárlás akkor neked azt mondja a te hibádból nem jött létre, az eladónak azt, hogy az ő hibájából.

Különösen most, örüljenek, hogy valaki vásárol. Állj a sarkadra. De amúgy olyan házra ne tegyél ajánlatot amit nem láttál, nem beszéltél a ulajdonosokkal.

2023. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is úgy ment, ahogy a 3#írta.

5# Ügyvédi letétbe megy nem cégnek. Többiben is tévedsz. Amíg az ár nincs elfogadva, nincs semmi. A foglalónál meg az van mint a foglalónál. Hülyeséget írsz.

Ezt az ingatlanosok találták ki. Az egy lényege, hogyha foglalónál valaki visszalép, az ügyvéd is kiveszi a munkadíját belőle a visszalépő kárára.

2023. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Jajj, mert elítélt ügyvédet még nem látott senki.

Na meg pont egy ügyvédnek az apróbetűje amin bukni fogod az 500ezret.

Egyáltalán milyen dolog, hogy nem a vevő hozza az ügyvédet és a szerződést?

Mit kapok a pénzemért cserébe?

Csak az első linket olvastam el, mi szerint amíg az eladó gondolkodik addig se tudsz a pénzedhez hozzáférni.

2023. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Meg hogy jött ki az 500ezer?

Miért a vevő fizesse az ügyvédet, ha nem ő hozza?

500ezer pár perces munkára?

Az ingatlan közvetítő az eladóval van szerződésben. Miért próbál a vevőtől is pénzt kicsalni?

2023. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
8# senki nem beszélt ügyvédi díjról. Honnan szedsz ilyesmit?
2023. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Én is így vettem lakást még 2016-ban. Eladó nem fogadta el az ajánlatomat, visszakaptam. Másik lakásra tettem ajánlatot, átutaltam a pénzt a vételi ajánlat biztosítékául. Levonódott később a foglalóból. Otthon Centrum volt, úgy emlékszem. Semmi gond nem volt ebből.
2023. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!