Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt lakást...

Hitellel terhelt lakást macerásabb eladni? Magasabb áron akarjuk meghirdetni, a kapott összeg fedezné a kiadásunkat. Hogy zajlik ez? Bele kell írni a hirdetesbe?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Bele lehet írni,mert úgyis kiderül, de én azt gondolom, hogy mivel macerásabb ezt az úgyvédnek elintézni, ezért nemhogy magasabbat, hanem inkább alacsonyabb árat fognak megadni érte.
2023. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 qkker1 ***** válasza:
76%

" Magasabb áron akarjuk meghirdetni, a kapott összeg fedezné a kiadásunkat."


Csak nem fogsz annyit kapni érte.

2023. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván forgalmi értéken hirdesd, mert a hitelt lerendezni egy 10 perces formaság. Ez nem bűn és nem értékcsökkentő tényező.

Beleírhatod a hirdetésbe, legfeljebb a tudatlan "okoskodókat" kiszűröd.


Adtam is, vettem is hitellel terhelt lakást, semmi gond nem volt.

Egyik esetben ügyvédi letétben volt a vételár és abból lett kiegyenlítve a hitel, a másik esetben a banknak lett elutalva a hitel összege a vevő által (nem bízott az ügyvédi letétben) és én csak a differenciát kaptam meg.

Gyakorlatilag ennyi!

2023. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Annyiért tudod eladni, mintha nem lenne rajta hitel. A vevő pedig azt a részt a hitelező banknak fogja utalni, nem neked. Magasabbért nem fogod tudni eladni, mivel ha van alacsonyabb ajánlat a piacon, akkor azt választják. Egyébként is most kevés a vevő, épp túlkínálat jellemzi a piacot.
2023. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 3 as válaszoló!
2023. júl. 24. 13:44
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

a vevő igyvedje valószínűleg kicsit drágább lesz emiatt, zázezres pluszköltségről beszélünk, nem milliókról.

Szerintem úgy korrekt, ha a hirdetesbe beleírod. Legalább nem pazarolják az idődet a bohócok

2023. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik részlet a kifizetésből a végtörlesztés lesz. Nem bonyolult hiteles házat venni és eladni sem.
2023. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy át is kell venni a hitelemet a vevőnek
2023. júl. 24. 18:04
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Összességében semmit nem számít a hitel eladás szempontjából. A különbség annyi, hogy az összeg egyik részét a bank kapja a másikat a vevő. Csak papírozás kérdése.
2023. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 qkker1 ***** válasza:
65%
Nem szokás átvenni a hitelt, Kifizeti a ház nyomott árát, és abból fizetitek ki a hitelt.
2023. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!