Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bp. Dobozi utca (8. ker ) -...

Solange.k kérdése:

Bp. Dobozi utca (8. ker ) - Milyen mostanában a környék? Megéri lakást venni itt?

Figyelt kérdés

Szemezek egy lakással a Dobozi utcában, de megijesztettek a negatív vélemények. Valakinek van esetleg tapasztalata a környékkel? Érdemes lehet bízni a felfejlődésében a következő pár évben? Tudom, hogy az utóbbi években voltak törekvések a környék rehabilitálására - mennyire lehet számítani rá, hogy a következő pár évben ez tovább folytatódik?


Kicsit elbizonytalanít, hogy hajléktalanszálló/drogközpont is van a közvetlen közelben, ezek elég nagy redflagnek tűnnek 😅

Huszonéves nőként vagy én laknék ott (bár inkább befektetésnek venném), vagy egyetemistáknak tudnám valószínűleg kiadni, de nem kockáztatnám senki testi épségét, ha most még para a hely 🙁



2023. júl. 26. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyesnek már jó pár éve nem veszélyes az a környék. Viszont ugyanúgy lepukkant. Igazából egyetlen egy előnye van, hogy egész közel van a belváros. Csak ha felszállsz a buszra vagy villamosra, ami a belvárosba visz, lehet, hogy be kell fogni az orrod. :D
2023. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Éppen elég ha "csak" egy cigó család van a házban, amire elég nagy az esély.

Nyitott ajtónál ablaknál élnek, szól a mulatós egész nap.

Nekem féláron sem kellene.

2023. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a veszélyes szót használnám, inkább a fertőt.


Sétálsz, nem fognak mindennap kirabolni. De arra készülnie kell aki ott lakik, hogy rengeteg hajléktalan, vizelet, széklet, hányás az utcán. Több tömb eléggé roma lakta, maga az élet stílusuk egyszerűen hangos, folyamatosan vagy mulatnak, vagy ordítva veszekednek.


Te is írtad, hajléktalan szálló közvetlen szomszédságban. Vonza a mocskot, a problémás, alkoholista alakokat.


Senki se tudja megmondani neked mit csinálj, de én, biztos hogy nem vennék a Dobozi, Lujza, Magdolna, Teleki László tér, stb környékén lakást. Ezer éve mondjak fejlődő központ, rehabilitáció stb stb, hat ebből nem igazán látszik semmi.

Nagyon menő a Corvin sétány is, gyönyörű újépítésű lakások vannak, de milyen jó lehet azt nézni az utcán, hogy a helyi hajléktalanok isznak, ordibalnak, vetekednek.


A felújított, fejlődő Corvin sétányon vágták le 2 napja egy ember fülét. Megéri oda költözni?


Nyilván, ha albérletnek akarod kiadni nem rossz ötlet, nem a te problémád lesz ez. Aki beköltözik azzal határozott idejű szerződést kell kötni, ne tudjon 3 hónap után menekülni és le vagy védve.


Saját, magán vélemény, de én a VIII kerületben a százados és tisztviselő telepen meggondolnék egy kihagyhatatlan ajánlatot, de más részen egyszerűen nem laknék. Elképzelhetetlen az, amikor megfosztanak a nyugalomtól és pihenéstől.

2023. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Ott voltam csaladsegito. NE!!!!! Szerintem veszélyes és fertő is.
2023. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
fuss...fuss..menekülj!
2023. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem fognak kirabolni meg lekéselni minden nap, de az bizonyos, hogy nem a legszívderítőbb környék. Alapból ha albérletet vagy lakást keresnék, meg se nézném azt a környéket és ezzel szerintem nagyjából mindenki így van.

Biztos idővel rehabilitálják, de ez nem úgy működik, hogy akkor ma nekiállnak és két év múlva teljesen rendben lesz minden. Itt évtizedekben kell gondolkodni, és bizony a rehabilitáció sokszor azzal is jár, hogy az épületeket lebontják, akár a tiédet is. A kompenzáció meg ki tudja milyen lesz.


Most döglik be az ingatlan piac, Budapest is érintett benne. Ilyenkor mindig azok az ingatlanok vesztítik el először és leginkább az éréküket, amiket az ingatlanok árrobbanása is utoljára érintett. Magyarul ezen a környéken semmiképp nem vennék befektetésnek semmit. Kiadni meg úgyis csak olyannak tudnád, akihez az a környék "való", vagy olyannak, akit lényegében átb..szol vele, mert naív.

2023. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!