Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A képen látható repedés...

A képen látható repedés mennyire jelent nagy bajt? Javítható? Mitől lehet? Ez egy 1965-ben épült kádárkocka, ami betonalapra épült tégla falakkal.

Figyelt kérdés
ot.ingatlancdn.com/57/91/33668004_225342161_hd.jpg

2023. júl. 28. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

23 millió Ft ezért a bontandó és gusztustalanul lepukkant romhalmazért???!

Gyorsan felejtsd el!

Brrrr.

2023. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A repedés nem a semmitől van. Ha jó helyen van, fogadj fel egy statikust és kérd ki a véleményét.

Én nem venném meg.

2023. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egész falszakasz süllyed. Súlyos probléma, de akár javítható, méterenként alá kell ásni a fal alá (valószínűleg az alap elégtelen) és alapot kell önteni. Rengeteg pénz, rengeteg munka, sok idő. Vagy az van, hogy a talajszerkezet olyan, hogy annak okán süllyed (csúszik akár a föld) vagy az alap lett elégtelen, nem ástak le a tehertartó földrétegig. Én sem venném meg ezt 23M-ért, ezért telekárnál sokkal többet nem szabad adni.
2023. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátomnak szinte szóról-szóra azt a tanácsot adtam, amit fentebb a 3. válaszoló tanácsol. Neki a háza sarka süllyedt és repedt a fal az utcai és udvari oldalon is. Alábetonozott a régi alapnak (szélesebben, mint a régi volt) és megállt a süllyedés. A repedéseket eltüntette, most rendben van. Ez kb. 45 éve volt. A háza egy téglagyár helyén épült és a sarka alighanem egy gödör fölé esett, ami nem lett kellően tömörítve, de kimérték házhelyeknek.
2023. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most nem feltétlenül erre a házra ìrom, hanem altalanosságban : ha már a ház sullyed , reped és az alap illetve a betonkoszoru (ha van egyaltalan) nem fogja össze mivel nem lett jól megcsinálva anno, akkor képzelheted, hogy mondjuk egy olyan dolgot mint a vizszigeteles mennyire profin csinaltak meg. Utólag levizszigetelni pedig nem 100 ezer lesz :D . Persze ha alappal van hiba ott alá lehet betonozni szakaszosan és az alapot megerositeni. De ha már az alapra nem forditottak anno elég figyelmet ami az egész házat hordja akkor én felnek, hogy a többire milyen figyelem jutott. Mondjuk van az az ár, amiért bele lehet vágni és rendbe tenni, mert azért megoldhato . A hirdetest nem nyitottam meg, de én altalanossagban sem adnék 15 milliónál többet egy ilyen házért akárhol van. Megprobalnek alkudni.
2023. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze az eladónak normális stílusban próbálnám meg elmagyarazni, hogy ezen a részen ala kell alapozni, valószínűleg a vizzàrasnak is vége itt stb. Ha normális talan megerti. Persze ez én vagyok mindenki azt csinál amit akar.
2023. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!