Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Romániában, Horvátországban,...

Romániában, Horvátországban, Szlovéniában vagy Szlovákiában olcsóbbak az ingatlanok?

Figyelt kérdés
Nem putrira gondolok, hanem lakható házra, nagy telekkel, természetkapcsolattal, esetleg tanyára vagy külterületi ingatlanra.

2023. aug. 30. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem reális sztem amikor olyan környékbeli országok ingatlanpiacahoz hasonlítjuk a hazait, ahol joval nagyobbak a bérek. Hiába egy a régió. Ezért is nevetek amikor a Budapesti árakat Bécsben hasonlítják. 380-385 euróval számolva a bérek sztem Szlovéniában magasabbak lehetnek , és Szlovákiát is megkockáztatom. Szoval max Romániával hasonlitgatnám , Bulgáriával meg Horvátországgal.
2023. aug. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy nagyon komplex kérdés.

Szlovákia - Pozsony környékén rettenetesen drágák az ingatlanok egy uj építésű 3 szobás lakás siman lehet 300-400 ezer euró. Ezért is rajzanak át a szlovákok a határon Rajka környékére mert ott olcsóbb. Az ország többi részén a nagyobb varosokban szintén drágábbak de vidéken mar kb. hasonlóak a magyar árakhoz.

Horvátország - a felkapott üdülőhelyeken meg a fővárosban bizonyára drágábbak míg az elnéptelenedő vidéken olcsóbbak.


Szerintem Romániában lehetnek a legolcsóbbak de ott is csak a nagyobb városokon kívül.

2023. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!
2023. aug. 31. 12:44
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Itt élek Romániában, szóval csak az itteni ingatlanokról tudok véleményt mondani...

Nagyváradon egy garzon lakás kb 30-40 ezer euró, környéktől függően.

Nagyvárad mellett mondjuk egy faluba olyan 25km-ig bezáróan egy kertes ház olyan 30-50 ezer euró. Szerintem nem vészes ár, nagyon szép és rohamosan fejlődő város. A bérek kb hasonlóak a Debrecenivel, sokan mennek Váradról Debrecenbe dolgozni, de ez fordítva is igaz.

Nagyban függ hogy mekkora, miből épült...

Bukarestben kicsit drágább, olyan 1500 euró négyzetmétere viszont ott a legjobb a kereset, és keresethez képest nem sok egyáltalán.Szerintem a legolcsóbb főváros az EU-ban...Viszont szépnek nem mondanám.

A legdrágább lakások Romániában Kolozsváron vannak.

Ott a legjobbak is a fizetések Bukarest után, viszont ha nem vagy IT szektorban akkor nem javaslom.

Borzasztó drága város, Budapest szinten vannak az árak viszont a fizetések messze elmaradnak attól(kivéve az IT, ott 2-3000 eurót megkeresnek...)

Viszont a város infrastruktúrája nagyon fejlett, biztonságos és szép.

Nem túl kicsi, nem túl nagy.

Brassó az meg egy turisztikai paradicsom, a lakás árak kicsit magasabban vannak mint a Bukaresti árak, felverte az árakat a turizmus de még nem vészes.

Fizetések nem rosszak de nem érik el a Temesvári fizetéseket.

És akkor Temesvár...A titkos tipp.

Nem sokkal drágább mint Nagyvárad, fizetések viszont nagyon jónak számítanak. Rengeteg munkahely, és Kolozsvár után itt keresnek a legtöbbet az emberek és a lakás árak sem szálltak el.

Ha román vagy Temesvár a titkos tipp Romániában, ha magyar vagy akkor Nagyvárad. Itt rengeteg a magyar.

Debrecennél szerintem jóval jobb hely, a fizetések kb ugyanazok, a lakás árak, szolgáltatások, és végülis minden jóval olcsóbb...

2023. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit elcsúszott az egyik sor.A nagyban függ mekkora és miből épült az a faluban a lakásra értendő.
2023. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!