Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítőkre mennyire...

Ingatlanközvetítőkre mennyire jellemző, hogy álérdeklődőket hoznak lakást nézni?

Figyelt kérdés

Nemrég megbíztam egy egyéni vállalkozó ingatlanost, hogy rajtam kívül ő is hirdesse a lakásom.

Amikor a legutóbb érdeklődőt hozott, egy barátom is ott volt velünk a lakásban, mert onnan mentünk egy közös összejövetelre.

Mikor elment az ingatlanos az emberrel, a barátom mondta, hogy felismerte az illetőt. Év elején az anyja hatalmas kertesházát hirdették, amihez plusz nagyterületű zártkert is tartozik. Ugyanez az ember volt náluk is lakást nézni egy másik ingatlanossal. Sokág hitegette a barátom anyját, hogy kell neki a birtok, gazdálkodik, stb. Mígnem egyszer eltűnt..

Facebook alapján annyit már tudunk, hogy a két ingatlanos egymás cimborája....


Létezik, hogy ezeknek vannak fizetett embereik, akiket időnként kirendenek, hogy játsszàk el a lakásnézőt????



2023. szept. 3. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet
2023. szept. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

piacgazdaság van...bármi áron pénzhez kell jutni, mert a jobb élet jobb, mint a szar élet...

ha így, akkor így...

2023. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, de mi előnye származna belőle, azon felül, hogy látod, hogy dolgozik?
2023. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Minden elképzelhető de mi értelme lenne? Tőled nem kap több pénzt ha viszi az álérdeklődőt. akkor meg minek?
2023. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy időben voltak ingatlanos barátaim. SOHA nem volt ilyen. "Ingatlanturista" annál inkább. Akik csak szeretnek a szabadidejükben nézelődni, pl. lakberendezési ötleteket felszedni vagy csak kíváncsiságból és mert unatkoznak:(
2023. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 xswerdy ***** válasza:

Hallottam már én is olyan sztorit, hogy egy szomszéd elcsípett lépcsőházi beszélgetést, az ingatlanos és az érdeklődő között, amiből úgy tűnt, hogy álérdeklődő volt. Én sem értem a dolgot. A magyar piacon jellemzően az ingatlanos az eladótól kapja a pénzt, utólag, és csak siker esetén. Az, hogy sok érdeklődőt hozott, nem sikerkritérium.


Olyat el tudok képzelni, hogy az ingatlanosnak van olyan haverja, aki egy jó vételre ugrik. Ha az ingatlanos látja, hogy egy ingatlan régóta a piacon van, a tulajdonos nem akarja a hirdetési árat csökkenteni, viszont az már látszik, hogy minden ajánlatot megfontol, akkor leadja a tippet a havernak, aki eljön megnézni (de a szoros kapcsolatukat titkolják), majd tesz egy nagyon alacsony ajánlatot. Az ingatlanos pedig megpróbálja rábeszélni az eladót, hogy hát 3,6... hónapja ez az első ajánlat, el kellene fogadni.

2023. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Ebbe nem kell racionális dolgokat belegondolni.

Lehet mostanában a pangás miatt több ügyfél is felmondta a szerződést az ingatlanossal, ő meg csak otthon tv-zik egész nap gyomorgörccsel, hogy ki mondja fel fel legközelebb a szerződést és csinált egy kamu érdeklődőt.

2023. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs érdeklődő akkor hoznak egyet mutatóba.

Arra megy ki a játék, hogy idővel megunja tulaj, eladja magának a lakást és ingatlanos akkor is tartja a markát, hogy kéri a jutalékot mert hozott érdeklődőt.

2023. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Pont az ellenkezője igaz, az ingatlanosok sokszor az igazi vevőknek is lusták megmutatni az ingatlant.
2023. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Amilyen maffiózók ezek az intermedialok ( Romániában úgy mondják aki vesz és ad el házat vagy földet) kinéztem belőlük. Ezek megnézik a primariaran ( ahol a polgármester hivatal van) a térképen kinek hol van haza meg földje. Akin látják hogy idős vagy mentálisan sérült ahhoz elmennek ilyen álemberrel hogy mintha ő megvenné olcsón meg elrendezi pláne ha a föld papírjai nincsenek is rendbe. Nincs elválasztva vagy telekkonyvelve. Mikor belemesz és akozjegyzonel készítik a papirt meg kiderül hogy ők veszik meg mert az illető visszalépett. Olyan is van hogy nem adásvételi szerződés van hanem mintha te kölcsön adtad volna a földet és pénzbe fizetik vissza. Azért hogy az államnak ne kelljen adót fizetni.
2023. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!