Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A vizszolgáltató nem hajlandó...

A vizszolgáltató nem hajlandó átírni a nevemre a vízszolgaltást, míg nincs rendezve a hátralék. Ez tényleg megtehetik?

Figyelt kérdés
Árverésen vásároltam egy házat, és el kezdtem átírni a nevemre a szolgáltatások. A gáz simán ment, az áram szolgáltató is halad, csak ők lassúak, azonban a vízszolgáltató - eltérően a többitől - azt állítja, hogy ők a felhasználási helyet veszi az adminisztráció alapjául, és nem írják át a szolgáltatást, míg nincs kifizetve a hátralék. A 2011. évi ccix törvény 58/2013 (ii.27) Korm. rendelet 55. re hivatkoznak. Nem érzem igazságosnak, hogy azok után megnyertem az árverést még hónapokig ott laktak, és ezek után még fizessek is a fogyasztásuk után. (Az, hogy hogy hagyták ott a házat az egy külön sztorit megérdemelne, már egyből volt egy nagyobb költségem, és még milliók míg laktható. De erre számítottam és egy kicsit meg is értem vittek mindent ami mozditható és azt is ami nem). Egyébként 20 ezer forint körüli összegről van szó, szóval úgyis beadom a derekam és ki fogom fizetni. Mindenesetre arra lennék kiváncsi, hogy jogos-e a vízszolgáltató hivatkozása? Mert én úgy gondolnám, hogy a tartozást nekik kéne behajtaniuk (gondolom én is behajthatom rajtuk, de miért járjak utána ha nem velem volt a szerződés).

2023. szept. 13. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

jogos a követelése a vízműnek...mindegy ki fizet, az átíráshoz nulla fogyasztású induló szerződé kell.


Ki kell fizetni, felesleges ezen rugózni.


Én is vettem egy kertes ingatlant, bárhová mentem, mindenhol azonnal átírták a nevemre. Az igaz, hogy nem volt sem hátralék, sem zűr a közműveknél..akitől vettem, az mindent rendezett, lefényképezte a mérőket. Én szintúgy.


Ezen túl kell esni.

2023. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nèzd meg a rendeletet. A többi úgyis mindegy.
2023. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, ki fogom fizetni. Nyilván számítottam a közművekkel ilyen finomságokkal, attól féltem hogy egyáltalán nincs semmi bekötve, annál azért sokkal jobb a helyzet. Csak érthetetlen, hogy a gázszolgáltató nem szarozik, a víz meg igen.
2023. szept. 13. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

nagyon nem mindegy, kit fogsz ki, mint ügyintézőt...a gáznál azért szarakodott az ügyintéző(baromi lassú volt) mert aznap tudta meg, hogy a férje féredug...belekötni nem tudott semmibe...

Szívesen felajánlottam volna egy bosszúdugást, de hát...

2023. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A víznél így megy 20 ezer miatt kérdést se írtam volna ki. Azt hittem százezrekről van szó
2023. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény meghatározza, hogy a víziközmű-szolgáltató közszolgáltatási szerződés keretében nyújt szolgáltatást, és így a közszolgáltatási szerződés alapján lesz jogosult a víziközmű-díjra! Az 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet pedig a fentieket megerősítendő rögzíti, hogy a díjról kiállított számlát a felhasználó a közszolgáltatási szerződésben és a szolgáltató üzletszabályzatában meghatározott feltételek szerint köteles kiegyenlíteni!


A víziközmű-szolgáltatás ahhoz az adott személyhez kötődik, aki a közszolgáltatási szerződést megkötötte. Az ingatlan korábbi tulajdonosa/birtokosa kötelezhető jogszerűen a díj megfizetésére, akivel a szolgáltató a közszolgáltatási szerződést kötötte, mely hatálya alatt a díjtartozás felmerült.


Bár az ingatlan új tulajdonosa jogszerűen nem kötelezhető az előző tulajdonosnál felmerült víziközmű-szolgáltatási díj megfizetésére, de rendezetlen díjhátralék esetén az adott ingatlannal szemben és így közvetve a fizetésre egyébként nem kötelezhető jelenlegi tulajdonossal szemben alkalmazhat szankciókat a szolgáltató.


Én írásban beadnám az átírási kérelmemet, megvárnám mint válaszolnak. Az írásos elutasító válaszukkal, már lehet fogyasztóvédelemhez fordulni.

2023. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Mikor az ingatlana nevedre került,akkor kell a mérőórákat leolvasni,lefényképezni.A törvény 15 napot ad az átiratásra .

Ilyenkor jobb ha mindkét fél ott van.

Esetedben ha nem ment ki a lakó,és használta vízet,és nem fizet, neked kell fizetni.A volt lakóval meg pereskedhetsz.

2023. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen emaileztem velük, szóval van írásuk nálam arról hogy nem akarják átírni.

A mérőórák le voltak jegyzőkönyezve

2023. szept. 14. 06:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bemásolnád az email tartalmát (természetesen adatok nélkül), hogy mire hivatkoznak.
2023. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem szokták elengedni tartozás esetén az előző tulajdonost, mert utána sokkal kevesebb eszközük marad a behajtásra. Ezért nem engedik a szolgáltatók általában hátralék esetén az átírást, vagy ha mégis, akkor az átírási nyomtatvány részeletes adatokat tartalmaz az előző tulajdonosról is, pl. az új elérhetőségei tekintetében.

Összességében én 20 ezer forint miatt nem parádéznék, nem akkora tétel, ami részemről megéri a levelezgetést és idegeskedést.

2023. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!