Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek melyik években...

Szerintetek melyik években építettek megbízható, stabil házakat?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, hogy egyes 80-as években épített házak strapabíróbbak, mint a mostani újépítésűek, amik anyagtakarékosan készültek. Jól tudom?

2023. szept. 18. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

80-as években volt a legnagyobb csóróság Magyarországon.

A vállalatok minőségbiztosítása gyerekcipőben járt, rengeteg volt a selejtes építőanyag, de hát vitte mindenki, hiszen nem volt más. Még állt a vasfüggöny, nem létezett semmiféle import.

A házakat kalákában építették 8-12 órás műszakok után hullafáradtan. Pék, buszsöfőr, vasutas emberek nulla kőműves végezettséggel "ahogy sikerül" módszerrel.

Ráadásul bármire adtak építési engedélyt, ez csupán hurka-kolbász-pálinka mennyiségétől függött. A háztervek igényessége a nullához konvergált.

Személy szerint talán az 1930-as éveket mondanám, amikor sok jó ház készült, de azok már 100 évesek, nagy része vagy tönkrement vagy végtelenül elavult.

2023. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1897-ben tuti tudtak építeni, ugyanis a házam akkor épült. Minden durván túlméretezett benne,de szerintem örökélet plusz két nap.
2023. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attoleis függ, kertes házról, vagy lakóházról beszélünk. A szüleim a 90-es években építették a családi házunkat, akkor még lehetett kalákában dolgozni. Apukám építészmérnök, így az ő tervei alapján készült, rokonságban pedig volt kőműves szakember és bádogos, így ma is elég jó konstrukciónak számít a többi pl. Kádár kockához képest.


Lakóházakból 2001 és 2007 között épültek jók, egészen a válságig bezárólag. A tervező irodáknak is ez volt kb. az aranykora, illetve igény volt arra, hogy a szoci panel stigmából kilépjenek és valami újat nyújtsanak minőségben is. A válságtól kezdődően viszont az anyagkispórolás a jellemző, különösképpen az elmúlt 5-6 év beruházási terveinél.

2023. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ahogy előttem írták a háború előtti polgári házak is nagyon jók, de sajnos nagy része vagy szerkezetileg tönkrement a bombázások, utcai harcok miatt, vagy a kommunizmus alatt lettek az eszetlen lakás felosztások áldozatai, ami miatt funkcióját vesztette a lakás és emiatt állagromlás következett be.
2023. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
A 90-es években a rendszerváltás után nagyon szép és jó minőségű házak épültek. Nyugatról sok újdonságnak számító áru jött be abban az időben. Sajnos nem sok ház épült akkor (vagy még a 80-as évek stílusában építették pénz híján) és drágák is voltak a jó minőségű, igényes építőanyagok. 95-ben és utána még pár évig ugyanígy volt aztán egyre modernebb és vadabb dolgok jöttek amik személy szerint egyre kevésbé tetszettek nekem. Sajnos azt a kevés szép és stílusos házat is az utóbbi időben modernizálják esztétikailag is mivel általában ezeket a gazdagabb réteg birtokolja akik megunták már a régit.
ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!