Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan döntenétek a jelenlegi...

Hogyan döntenétek a jelenlegi helyzetemben (albi vagy vásárlás)?

Figyelt kérdés

Magamról annyit, hogy 27 éves vagyok és még mindig a szüleimmel élek Budapest agglomerációjában, így naponta ingázok a munkahelyemre, ami elég hosszú (1,5 óra reggel) és nem is a legszebb környéken megyek keresztül.


Elég régóta nézegetek emiatt albérleteket, volt, hogy majdnem össze is jött, de mindig volt valami furcsaság / redflag ami miatt mégsem vettem ki a lakást, volt, hogy pont a munkámat vesztettem el közvetlen előtte és emiatt már okafogyott lett, lényeg, hogy akár még egy éve is reális lett volna a bérlés, de amilyen ár növekedés volt az utóbbi időben, egyre nagyobb teher lenne számomra, gyakorlatilag rezsivel együtt simán 200 ezer havi kiadás lenne ha egy viszonylag normális állapotú egyszobás lakást is nézünk, erre jönne még rá a havi fix egyéb kiadások, megélhetés, kaja stb.


Nem keresek sokat, jogász végzettségem van (+ mellé egy közgáz msc idénről, de közgáz munkatapasztalat nincs), így próbálok félretenni és takarékoskodni, amennyire csak lehet. Jelenlegi keresetem nettó 400k, ami esetleg szakvizsga után feljebb mehet de nem számítok nagy ugrásra, így kb. ezzel az összeggel érdemes számolni a közeljövőben is. Munkahelyváltás nagyon nehézkes, próbálkozom hónapok óra nagyobb multikhoz vagy nevesebb ügyvédi irodákhoz, BIG4-okhoz adótanácsadásra bekerülni, de hiába.


Jelenleg tudok félretenni, kb. 8M megtakarításom van különböző eszközökben, de tudom, hogy ez még semmi egy önerőhöz. A mostani ingatlanárak szintén az egekben. Ahogy nézegettem Budapesten 40M-ról indul egy korrekt állapotú 30-40 nm-es kislakás, amihez rengeteg hitelt kellene felvennem, iszonyat hosszú futamidővel, valszeg meg sem adnák ilyen kereset mellett, plusz még diákhitelem is van, ami szintén rontja az esélyeimet.


Szóval két lehetőség van;

1) Maradok itthon, szenvedek a közlekedéssel és gyűjtök tovább, hátha egyszer lesz elég egy hitelhez;

2) Belevágok egy albérletbe, ami nagy kiadás lesz, de legalább lesz egy kis privát szférám, saját életem, ugyanakkor alig fogok tudni félretenni.


TLDR: Maradjak itthon és gyűjtsek saját lakásra vagy menjek albérletbe 27 évesen?



2023. szept. 21. 10:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%

Nem gondoltál arra, hogy egy kisebb városba költözz?

Ahol kisebbek a távolságok és az albérlet max 120+rezsi.

Mondjuk Pécs. Az még nem is olyan kicsi, de van munkalehetőség és 100+nál kb megállnak az albérlet árak (nyilván itt is lehet 200+ért bérelni, de sokkal élhetőbbek az árak).

Én ezen is elgondolkoznék.

2023. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Jaj ne vicceljünk már hogy jogász + közgáz mesterdiplomával nem vesznek föl multiba. 600 nettó körül röhögve meg kéne kapnod. Nem csak a tipik könyvelőcégek keresnek ilyet mint te. Rakd föl magad linkedinre és készülj a telefonok áradatára. Csak olyat vállalj el ahol full HO van vagy max heti 2x kell bemenni a próbaidő után. Így otthon maradhatsz és pikk pakk összejön az önerő.
2023. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim segítettek hitelt felvenni. Az ő keresetüket is beleszámították és így megadták a hitelt. Ezt csak arra írom, hogyha attól félsz a sajátodra egyedül nem adják meg.
2023. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ne menj albérletbe. Azzal ugyan lesz privát életed, de egyre távolabb kerülsz a saját lakástól, mert sokkal kevesebbet tudsz félretenni. Örülj annak, hogy a fővárosi agglomerációban éltek, tehát van hol laknod, még ha esetleg be is kell szállnod a rezsibe otthon (erről nem írtál semmit, hogy kell-e), akkor is a fizetésed jelentős részét félre tudod tenni. Albérletben nem fogod tudni. Aki pl. vidéki, és a fővárosban akar dolgozni, annak muszáj lenne ilyen helyzetben az albi, nem lenne választása, te ennél jobb helyzetben vagy. Szerintem maradj még és spórolj. Az is lehet, hogy megtalálod majd idővel a párod és közösen vesztek majd ingatlant a későbbiekben. Sajnos a fiatal felnőtt kor sokszor arról szól, hogy gürizni kell a későbbi kényelmesebb életért. Én 40-es éves jogász vagyok, és 15 évig dolgoztam és gyűjtöttem szorgalmasan, mire hitelekkel családi házat tudtunk venni a párommal.
2023. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bogica0616 ***** válasza:
89%
Ha tényleg ennyi a fizud és 200 K az albi alig tudnál félre tenni. Vagy olcsó albi vagy jobb munka, de a hiteles olcsóbb környékén saját otthon is opció.
2023. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha albérletbe mész, jelen állás szerint egy életre elfelejtheted a saját lakás kérdéskörét. Próbálj olcsóbb lakást és környéket keresni, akár közelebbi agglomerációban, vagy bérelj csak szobát. Ha egyik sem játszik, akkor maradj még otthon pár évet és legalább a fizetésed felét tedd el.
2023. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha amúgy csak az ingázással töltött idő a baj akkor vagy közelebbi munkahelyet keresnék vagy autót vennék.

Szintén agglomerációban élek, 20 km van a munkahelyem és az otthonom között. Tömeggel szintén 1,5 óra mire beérek, autóval a legnagyobb tömegben is max 50 perc. De 50 percnél minden piros lámpát megkapok, mindenkit kiengedek stb.

2023. szept. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
7%
Atyaég, vannak akik egy órát utaznak minden nap a munkahelyükre 😱
2023. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
#8 sőt, vannak akiknek minden nap be is kell járniuk, mert nincs HO lehetőség 😱😱😱😱
2023. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
34%
Ez durva.
2023. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!