Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kikértem a tulajdoni lapot...

Kikértem a tulajdoni lapot saját lakásomról és azt vettem észre rossz az irányítószám ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
pénzbe kerül kijavíttatni?

2023. szept. 30. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

személyesen ballagj be a Földhivatalba, és kérd a javítását. Ha ők rontottak, akkor díjmentes.


De ott előtte úgyis elmondják, mi a teendő. Én tévedetek, ők nem.

2023. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írásban kérd a korrekciót. Semmibe sem kerül. E-papíron írj a földhivatalnak.
2023. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hazszamot irtak el. Bementem a Foldhivatalba, ki kellett tolteni egy kerdoivet. Nem kellet fizetni es azt is megkerdeztek, hogyan ertesitsenek. Kb. 1 het mulva kaptam ertesitest e-mailen, h atirtak a szamot.
2023. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
elozo vagyok " kellett"
2023. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi
2023. okt. 1. 10:58
 6/9 A kérdező kommentje:
na a foldhivatalbol elhajtottak hogy mennyek avalamilyen jegyzőhőz most ez mit jelent? közjegyzőhöz vagy sima jegyzőhöz?
2023. okt. 9. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
"Az ingatlanok címadatát – a közterület ingatlanok kivételével – az ingatlan-nyilvántartás az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló törvényben (a továbbiakban: E-ügyintézési tv.) meghatározott központi címregiszterből (a továbbiakban: KCR) történő automatikus adatátvétel útján származtatott adatként tartalmazza." A KCR-ban módosítani a települési jegyző tud, ezért küldtek hozzá.
2023. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7/7

Ez egy uj rendelet? (4-es hozzaszolo vagyok.) 2022-ben nekem a

Foldhivatatalban atirtak a teves hazszamot.

2023. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2017. 01. 01-én lépett hatályba.

[link] 5. §. 3a. szakasz

2023. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!