Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az irányában benne van a...

Az irányában benne van a jutalék is?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna kérdésem, akik ingatlant adtak el.

Ilyenkor arra árra rászámolják az ingatlanos sikerdíját is és úgy hirdetik meg?

Mert nem mindegy, hogy egy 60millios ház, igazából 58lehet. Vagy addig enged alkudni, mert annyit akar kapni.?

Viszont ezt nem érzem fearnek, az az eladó járulékos költsége.

Én sem mondhatom, hogy az illeték sok, annyival kevesebbért adja el nekem.

Ne azt írjátok legyszi, h ingatlanos hirdeteseket hagyjam, mert ha tetszik egy ház vagy lakás, nem hagyom ki, mert nem magánszemékyes hirdetés.



2023. okt. 23. 21:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
3%

Általában az irányár fele a reális ár.

Teszel egy ajánlatot, neked csak a vételárat, közjegyzőt kell fizetni, ingatlanost nem.

2023. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Az eladó ha ingatlanossal köt szerződést akkor abban kikötik azt is mennyi az ingatlanos jutaléka. Ezt mindig a vevő fizeti meg az árral és az eladónak így kell kalkulálnia.

Ezért szokták a legtöbben maguk eladni a lakásukat, házukat ha sikerül, mert akkor nem kell az eladási árból még jutalékot is fizetni az ingatlanosnak.

Az irányár pedig az eladási árhoz egy javaslat, amiről utána lehet a vevőnek és eladónak tárgyalnia.

Szóval a válasz: igen, a jutalék benne van az irányárban.

2023. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen benne.
2023. okt. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Igen benne van. Általában 2-4 % ot kérnek a vételárból. Eladótól függ mennyit enged, ha irányár van kiírva, de 1-2 milliót biztos.
2023. okt. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy benne van, de neked nem mindegy? Ha azt mondom én a bal zsebemből fizetem ki az ingatlanost, míg te a jobba pakolod az ingatlan árát, akkor ugyanott vagy.

Ez a valóságban úgy működik, hogy leülünk beszélgetni az ingatlanossal. Mennyi az ő jutaléka, mennyi a hirdetési ár és mi az a minimum, amiért hajlandóak vagyunk odaadni. Nyilván az ember agya pörög, hogy a jutalékát ebből fizeti majd ki és ehhez képest mennyi legyen az annyi, de mi pl. akkor sem adtuk volna oda olcsóbban, ha abból nem kell jutalékot fizetni még.

2023. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

5:nem mindegy.

Mert egy drágább ingatlan, mondjuk egy ház 130M.tegyuk fel jó árban van, minimális alkulehetőséggel, újítást nem igényel. Rárakja a jutalékot kerekítve,mert jobban mutat. lesz 138. Egy normális ingatlanos bruttó 5%,aki 2%ot kér, az nem csinál semmit, csak várja hiteles vevőt,hogy beessen az ajtón.

És jó ha, 133ig enged. Én már fizettem ezzel az ingatlanosa felét, amihez semmi közöm.

Ha ingatlanos nélkül felteszi, enged 128,mert amúgy is jó árba tette fel, ne akarjak többet.

Egy ilyennel én milliókat buktam, szóval nem, nem mindegy, mert az eladó nem járulékos költségként kalkulál, hanem úgy játszik, h a vevő fizesse.

2023. okt. 24. 11:36
 7/30 A kérdező kommentje:
1:irányár fele?? Dejó lenne :)
2023. okt. 24. 11:41
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező te nagyon sötét vagy.

Ingatlanosnak nem fizethetsz ház vételkor, az bűncselekmény, mert nncs meg hozzá a jogköre. Olyan, mintha gázszerelőnek fizetnél szoftver fejlesztésért.

Használt autó vásárláskor hallottál már olyanról, hogy 1 éve hirdetem és azt az árat pluszba még ki kell fizetni?

Meg a kávé, benzin árát ami elmegy teszteléskor? Szorozva az előző 20 nézelődővel?

2023. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Bogica0616 ***** válasza:
81%
Ingatlanos nélkül sincs arra garancia, hogy engednek neked annyit. Az irány ár csak irány ár, nem jelenti azt, hogy sokat engednek. Az életben mindent a vevő fizet, erre még nem gondoltál? Áfa, különböző jövedéki adók stb...
2023. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

8:lehet te vagy sötét, hogy nem tudsz értelmezni pár mondatot.

Ha áron felül veszel meg valamit, akkor sanszos, hogy az eladó úgy kalkulál, hogy te fizesd ki az adás-vétel utáni költségeit. Nevezheti bárminek, ha rápakol a ház árára milliókat és abból nem enged, akkor trükközik a járulékos költsegeivel. Teljesen mindegy, hogy az ő kezébe adod eladási ár címen, és nem az ingatlanosnak, attól ezt még lényegében te fizeted ki.

És ez nem fear, mint írtam, én se mondom, hogy jó, megállapodunk, akkor most engedj további 5milliót,nert az illeték annyi lesz vásárlás után.

2023. okt. 24. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!