Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy és mikor sikerült saját...

Hogy és mikor sikerült saját ingatlant venned?

Figyelt kérdés

Én 3-4 évvel ezelőtt teljesen kilátástalannak láttam a helyzetünket. Hiába tettünk a párommal minden hónapban félre, otthon laktunk mindketten, volt fundamentank, el sem tudtam képzelni hogy lesz saját otthonunk.

Végül úgy döntöttünk -mivel egybekent is szerettünk volna babát - felvesszük a babavarot. 2021-ben kezdtük el az egészet, akkor is megkaptuk, hogy jajj most nem szabad házat venni. Kevesebb, mint 27 millió forintért sikerült venni egy 100 nm-es családi házat Pest megyében, fél órára Budapesttől.

Nyilván az évek alatt alakítjuk ízlésünk szerint (falfestes, burkolat), illetve épp most szigeteljuk le, de ez a legkevesebb. Babavaro+ lakáshitel összesen 80.000 Ft havonta, egy percig sem bantuk meg.

Van egy ház, amit pár utcára innen néztünk, akkor 31 millió Ft volt. Azóta is eladó, most 61 millió forintért.

Mindezt azért írtam le, mert az egyik rokonomek is épp otthont keresnek maguknak és elképesztő áron vannak az ingatlanok, baromi nehéz az egész.

Nagyon kíváncsi vagyok a ti tortenetetekre is, mennyire volt szerencsétek, mik a tervek, hogy látjátok a dolgokat.



2023. okt. 30. 11:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
49%

Te jössz az irigy dumával, holott egy teljesen megkérdőjelezhető hozzászólásod után írtam, a személyeskedő lealacsonyító, támadó hangnemedből pedig pláne lejön, hogy valami nem kóser nálad.


Nem véletlen tartasz az életben ott ahol.

Még, hogy elő kéne szedned a papírokat.. ha-haha

A régi autóimra amiket már rég eladtam is emlékszek, hogy mikor vettem, nemhogy a lakásomat.

2023. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

1996. VI. 21. péntek - 28 nm garzonlakás Miskolcon, 1 050 000 Ft kp.

26 éves voltam és független, 2/3 részt én fizettem 1/3-át szüleim

2023. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

4. :DD

20 millióért 100 nm-es lakás, ami azóta 5x annyit ér?

Az azt jelenti, hogy akkor 200.000 Ft-ot ért négyzetmétere, most pedig az általad becsült érték szerint legalább 900.000 Ft-os négyzetméter áron eladható.


900.000 Ft négyzetméter ár javarészt csak Budapesten van használt lakás.

Bár gondolom full kamu az egész válaszod, mert még egy konkrét várost se tudtál megnevezni.

Az egész dolog közgazdasági szemmel is sántít.

2023. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

2018-ban már Szegeden is 400.000 Ft volt a nm / átlagár. Most pedig 780.000 Ft, szóval még most sem éri el az általad kalkulált 900.000 Ft környékét.


Kíváncsi volnék, hogy melyik város az, ahol Szeged alatt volt a négyzetméterár, de állításod szerint most 5x annyit ér.


Ha a 3. legnagyobb városban nem volt 5x áremelkedés, akkor meséld el légyszi, hogy te hol vettél ilyen ingatlant.


Hantakirály :D

2023. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%

4-es neked albérletbe sincs pénzed elköltözni, dehogy laksz te most 90 milliós lakásba, ott csücsülsz anyudék nyakán :D :D

De azért járj ide álmodozni, meg vakítani. Reméljük legalább te elhiszed, mikor leírod őket

2023. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

2017-ben, egy alig 1,5 éves kapcsolatban éltem, amikor belengette a bérelt lakásunk tulajdonosa, hogy lassan kéne a gyerekének a lakás. Viszonylag jutányos áron béreltük, akkor kezdtek megugrani az albérlet árak is, így osztottunk-szoroztunk és úgy döntöttünk inkább venni kéne valamit. Akkor kezdtek el rohamosan nőni az árak. Ami előző évben még 13-4 millió volt, az egy évvel később már 17-8. Ez azért megijesztett szintén, bennem az volt, hogy mielőbb vennünk kéne valamit. A sors fura fintora, hogy már akkor le akart minket beszélni a környezetünk, mert "majd mennek azok még lejjebb", "nagy bukta lesz", amúgyis "túl fiatal ez a kapcsolat ehhez". Hát mentünk a saját fejünk után. Minimális, 20%-os önerővel vettünk Budapest peremkerületében egy 2+1-es lakást 16 millió forintért. Semmink, de szó szerint semmink nem maradt miután túladtunk az önerőn, ügyvédi díjon, stb. Anyuéktól kaptunk kölcsön a festésre pénzt, amit magunknak csináltunk mielőtt beköltöztünk. :D Kb. egy év volt mire hónapról hónapra bebútoroztuk és úgy éreztem, hogy helyreálltunk anyagilag, már nem rezeg a léc. A törlesztőnk akkor 72 ezer ft volt.

Azóta megházasodtunk, született egy gyerekünk, felvettük a babavárót és úgy döntöttünk családi ház után nézünk. És itt jön a csavar, amit ugye sokan szőnyeg alá söpörnek. Oké, hogy a 16 millióért vett és 5 év alatt simán kifizetett lakásunk 40-ért ment el, de ezt a "nyereséget" lazán belepumpáltuk az új családi házba kétszeresen. Ugyanis emlékszem, hogy amikor vettük a lakásunkat, a csokos 4-5 szobás házak a környékünkön 30-34 millióért mentek. Amikor mentünk volna tovább, akkor ezek a néhany éves házak ugyanott 90 millió körül voltak eladóak, amire nekünk nem volt keretünk. Szóval én azért ilyenkor felteszem a kérdést, hogy marha nagyot nyertünk azon, hogy időben vettünk lakást, mi? :D

Jó szakmáink vannak szerencsére, így ugyan Budapesttől 30 km-re, de tudtunk venni egy szép állapotú házat tavaly. 74 millióért vettük, 40 a lakásunkból jött, 14 millió forint hitel van benne, amiből 10 a babaváró (ami éppen szünetel), így ez vállalható havi törlesztőt jelent együttesen is, a maradék a jó szakmáinknak és a tudatos életünknek köszönhető + 5 millió forint sajnos örökség. Most tartunk ott, hogy a tudatosság ugyan marad, de már kicsit lazítunk rajta, hiszen nem tervezünk többé az életben nagyobb értékű ingatlanba költözni.

2023. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"már akkor le akart minket beszélni a környezetünk, mert "majd mennek azok még lejjebb", "nagy bukta lesz", amúgyis "túl fiatal ez a kapcsolat ehhez" "

Ez annyira tipikus magyar, hogy a másiknál midig okosabb akar lenni a környezete. Pont ezt láttam a kollégáim körében, hogy ennyire támogatták őket a rokonok, barátok.

2023. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én még arra is emlékszem hogy szüleim 1999 februá.rba vettek lakást. Szóval te meg arra se emlekszem hogy 17 vagy 18? :D
2023. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elképzelhető, hogy valaki nem emlékszik.


Egyébként én is 20-21 vettem, mert 2020. szeptemberben előszerződtünk, 2021. Januárban szerződtünk, márciusban vettem át.


De annyi minden történt azóta hogy sokszor gondolkodom a dátumon, hogy mióta is lakunk itt.

2023. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
25%
Igen, megcsinálta /állítása szerint/ élete üzletét, de még arról sincs fogalma, hogy melyik évben volt 5-6 évre visszamenőleg. Teljesen hihető történet. Arról nem is beszélve, hogy 200.000 ft / nm áron vette és most elmondása szerint közel 1 millió ft / nm áron adható el. Ilyen szerintem sehol sem volt az országban, hacsak nem talált a MOL kőolajat a telke alatt.
2023. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!