Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes ingatlanossal eladni...

Érdemes ingatlanossal eladni a házunkat? Mit érdemes erről tudni? Mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

Feladtam a hirdetést és 1 óran belül 6 inggatlanos hívott fel. Kértem gondolkodási időt.

De nem látom előnyét. Én értek azért a penzügyi-ügyintézés menetéhez , hirdetni pedig nem szeretn mindenütt, mivel nem mindenáron eladó.



Mi a véleményetek? Milyen sikerdíjak számítanak jónak?


jan. 26. 12:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Akinek van lehetősége/ideje megmutatni az ingatlant,fölösleges ingatlanost megbíznia. Viszont, ahogy írják is,számolni kell azzal is,hogy lehet nagyon nem kellemes érdeklődő is. Én,nőként, egyedül adtam el egy ingatlant,de tudtam,hogy szinte azonnal elkel.Ennek ellenére volt pár kellemetlen telefonom CSOKos érdeklődőktől...akik még a számomat is elmentették.
jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

Én minden alkalommal megbántam amikor szóba álltam ingatlanossal, és minden alkalommal én adtam el.

Hadd döntsem el hogy kinek adom el, ha valaki nem szimpatikus, annak nem.

Az ingatlanos meg tartaná a markát hogy hozott vevőt.

A másik, hogy egy kerékkötővel több, még az ingatlanosnak is rá kell érnie amikor jönne az érdeklődő.

Én sokkal rugalmasabb vagyok, és felveszem a telefont..

jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

Ingatlanost CSAK AJÁNLÁS ALAPJÁN bízz meg. Akkor van ertelme, ha te nagyon messze laksz, és nem tudod fogadni az erdeklődőket.

Amúgy csak pénzkidobás.

jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem érdemes ingatlanost megbízni. Teljesen képzetlenek, ez egy álfoglalkozás a jelenlegi formájában. Semmit nem tudnak az ingatlanról, többsége műszaki analfabéta, építőipari jártasság nulla. Nincs jogi végzettségük sem, tehát az eladási szerződéshez sem értenek. Értékbecsléshez sem értenek.

Próba szerencse alapján hírdetnek. Mondja pl. a tulajdonos, hogy 50 millióért szeretné hírdetni. Ingatlanos azt mondja felrakja 70-ért,hátha megveszik. Hónapokig semmi. Leviszi 60-ra, egy-két érdeklődő nézegeti. Leviszi 50-re, beköszönt az ősz meg a tél, amikor nem akar senki venni, és telik-múlik az idő, egy év után talán megveszi valaki.

Tavaly tavasszal eladó házat kerestem, nagyon jól definiált szempontok szerint, egy-két ingatlanossal is felvettem a kapcsolatot, hátha segítenek. Nem is nagyon jelentkeztek, aztán egyszer csak mondta az egyik hogy van egy ház, amit 25-ért akar eladni a tulajdonos, de ő 35-ért hírdeti meg. Aztán ősszel hívott, hogy 20-ért is odaadnák, mire mondom, én már vettem. Magánszemélytől! Aki normális!

Most meg már 20 alatt hirdetik, de télen nem veszik... Aztán van egy másik ház is, az is így járt, nem tudták eladni. Csak látom szegény házat hogy ott sínylődik, ázik, vizesedik, romlik az állaga, tető se túl jó, ugye ott megyek el előtte rendszeresen mivel két utcával odébb vettem.


Szóval szerintem nem az a jó ingatlanos, aki megpróbálja felverni az árakat a nagyobb haszon reményében "próba-hátha" alapon, elhúzva így az eladást, hanem az aki ért az építőiparhoz is egy kicsit, van műszaki érzéke és megmondja azt hogy mennyiér lehet eladni a piacon,és el is adja mondjuk 2hónap alatt. Meg egyszerű tanácsot ad legalább a tulajnak, mittomén hogy húzza el már az ereszcsatornát, ne a ház alá menjen már az özönvíz, vagy párszáz Ft-ért rakjon le fóliát a padláson hogy a födém ne ázzon tovább.

jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!