Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakást veszek. Fiatal vagyok....

Lakást veszek. Fiatal vagyok. Van egy nem régi barátnőm. Örülnék ha hozzám költözne. De ha 5 év múlva szétmegyünk ugye nem harcolhatna a lakásért?

Figyelt kérdés

Én veszem, én fizetem, a rezsit is én fogom, ő is kereső képes, de én egyedül fent tudom tartani a dolgokat.


Tervezek egy 3 hónapos felújítást is és nyílván meghallgatom hogy ő mit szeretne és figyelembe veszem azt. Mert szeretem. Viszont a jövőm is féltem, mert keményen dolgoztam ezért.


febr. 13. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Csak házasság és tartós X év felett jár neki. Az a biztos ha inkább te fizeted az anyagokat és te csinálod . Ha mégis szétmentek nem kell fizetned kalkulalnod a részedből mert nincs miért , ami vett hozott az övé .
febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

A lakás a te neveden lesz, tehát a tiéd.

Még ha elveszed, akkor is külön vagyonnak számít, mert házasság előtt szerezted.

Váláskor sem jár neki belőle.

febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Azért ez nem ilyen egyszerű, kedves 1-es, 2-es ne rohanjatok ennyire. Az élettársi viszonynak kicsit nézzetek utána.
febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha már így gondolsz a barátnődre, és így érzel, akkor még is mit akarsz kezdeni vele? Miért erőlteted ezt a hozzádköltözés dolgot? Először győződj meg róla, hogy egy felé megy az utatok, mert ha munkahelyet vált valaki, és nem tud elhelyezkedni azon a területen, akkor kénytelen hurcolkodni.
febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A házasságkötés előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít, tehát váláskor erre nem tarthat igényt.
febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mindentudó99 ***** válasza:
69%
#4 Bölcsen gondolkodik.
febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

A jövőre is gondolni kell szóval megértem az aggodalmadat. Az én szüleim sem terveztek válni amikor közösen 35 éve elkezdtek építkezni és láss csodát válás lett...

A jogi részében nem vagyok biztos de egy házasság esetén a házassági szerződés egyértelmüsíti a dolgokat. Persze ha csak feltétlen kell mert lehet, hogy egyszerűbben is megoldható, de ha jók az infóim már évek után tartó élettársi viszony után is lehet követelése a párodnak... szóval a házassági szerződés a tuti.

febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerződést kötni a legbiztosabb. Házasság esetén visszamenőleg az együttélés időpontjától számít közös vagyonnak, amit vesz bármelyikőtök.
febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A házasság kötés még nagyon messze van, mint mondtam fiatalok vagyunk (25), és bár régóta melegszünk kb 3 hónapja hívjuk magunkat egy párnak, de belegondolva a dolgokba és a világ működésébe előre szeretném látni a dolgokat. Ha nem lenne ő akkor is vennék lakást. 5-8-10 év után ha a rózsaszín helyett jön a fekete köd, akkor már nem a szeretet vezérli az embereket hanem a vagyon.🫠
febr. 13. 19:50
 10/19 anonim ***** válasza:
11%
Vagy inkább a gyerek és a szeretet!
febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!