Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Így én öröklök ha se felesége...

Így én öröklök ha se felesége se gyereke nem volt anyum nagybáttyának?

Figyelt kérdés
Anyum már régen meghalt. Meghalt az anyukájának a testvére akinek se felesége, se gyereke nem volt. Mamám sem él már évek óta. Viszont volt még egy testvérük mamáméknak aki szintén nem él már, de neki van két gyereke. Így mamám testvérének ez a két testvére meg én öröklök, jól gondolom? Nekem nincs testvérem.

márc. 18. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "bátyám" szóban EGY T betű van!


Nem egyértelmű egészen a rokonság, a nagybácsinak hány testvére volt/van, anyukád ki pontosan.

Ha anyukád nagybátyja meghal, akkor a nagybácsi szülei örökölnének, mivel ök nem élnek, az ö gyerekeik az örökösök.

Tehát - amennyiben jól értem a leírásodat - a nagymamád (anyukád anyja) meg a szóban forgó nagybácsi testvérek, illetve volt egy harmadik testvér is.

Ha ez így van, akkor a másik két testvér, illetve azok gyerekei a törvényes örökösök, ezek szerint te meg a másik testvér két gyereke. Anyukád meg a testvére örökölnék felesben a nagybácsi vagyonát, te öröklöd utána az anyukádnak járó örökséget, a másik két rokon meg a másik testvérre jutó vagyont, te kapod a felét, ök egy-egy negyedet.

márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És így ha hirtelen meghal akkor nekünk kell eltemetetni vagy mi van ilyenkor? Egyáltalán ha meghal hogy tudjuk meg? Nagyon magának való ember, egy városban élünk, ha összefutunk váltunk pár szót és ennyi. Már azt hallottam róla meg tapasztaltam is, hogy kicsit zavart, beszél magában.
márc. 22. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Szóval a nagybátyád él. Ha magában beszél lehet, hogy "hangosan gondolkodik" vagy csak a társaság hiánya miatt, nem kell belelátni zavartságot, elmebajt.

Ha örökölni akarsz utána, kicsit törődhetnél is vele amíg él, nem a temetésén kellene gondolkodnod. Akárki temetteti el, az örökségből levonható a temetés költsége.

Azt azért ne vedd készpénznek, hogy -bár egyeltalán nincs közöttetek kapcsolat- te fogsz örökölni utána.

márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az én nagybátyám, hanem anyukám nagybátya. Próbáltam már vele kapcsolatot teremteni többször, de szinte remete életet él.
márc. 22. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyanyád testvére, ha jól értem.

A gyermektelen öregek után általában az szokott örökölni, aki életük kései szakaszában gondoskodik róluk.

márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, mamám testvére. De nem beszél senkivel se.
márc. 22. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát beszélj vele te. Menj el hozzá, beszélgessetek, kérdezd meg segíthetsz-e valamiben, hívd meg hozzátok, ha akarod. Kicsit közelebb kellene kerülni egymáshoz, mindenkinek jó lehetne.
márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!