Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerződés szegésnek számít ez...

Szerződés szegésnek számít ez a tétel? Adott egy 2023.11.06-aláírt adás-vételi szerződés, szerződés 3.pontja szerint a eladó amint átadja a lakást a vevőknek, ügyvédnek a letéti számláról a vétel árat ki kell egyenlíteni.

Figyelt kérdés
Lakás hiteleseknek lett eladva? Járttam ügyvédnél hogy én a lakást áttudom adni mi a helyzet a letétel? Ügyvéd letét még nincs ?Utolsó átadási pont május 23. a lakásnak.

márc. 25. 12:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Mi itt ezen a bolygón kerek egész mondatokban kommunikálunk egymással, ahol van alany, állítmány, tárgy. A mondatok együttesen összefüggő szöveget alkotva szokták kifejezni a beszélő/író szándékát. Egymás után hányt összefüggéstelen és hibás mondatok nem minősülnek szövegnek. Javaslom megvárni, hogy a fogalmazásgátló hatása kimenjen és újra megpróbálni a szövegalkotást. Ha ekkor sem sikerül, még mindig meg lehet ismételni az alsó tagozatot.
márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szövegértés nem mindenkinek erőssége, főleg olyan alanyoknak akik érintettek most jön a helyesírás.

Utána privátban az anyázás már megszoktam.

márc. 25. 13:39
 3/27 krwkco ***** válasza:
100%

A szerződésben úgy van megfogalmazva, hogy az eladó a lakást legkésőbb május 23-ig átadja és az eladó átveszi? És a lakás vételárát az átadás-átvételkor kell letét útján kifizetni?

Ha nincs más a szerződésben, akkor az átvételre is vonatkozik a május 13-i határidő. És a vevő csak ezen keresztül van fizetési határidőre kötelezve. És ha nincs egyéb, akkor a letétbe helyezésnek is csak május 13 előtt kell megtörténnie.

Vagyis, ha a szerződésben csak ennyi van, akkor a vevő csak május 13 után követ el szerződésszegést. Ha a május 13 nem átadás-átvételről szól, hanem csak az átadásról, akkor még május 13-án sem követ el szerződésszegést a vevő.

márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 krwkco ***** válasza:
76%
Vagyis mindenütt május 23 és nem 13 kell az előző hozzászólásban.
márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tehát hiába költözöm és adom át a lakást ha a vevő úgy dönt akkor május 23. az időpont?
márc. 25. 15:38
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Hívd fel a vevőt, és mondd el, át tudod adni, mikor tud fizetni?

Letétnek az az értelme, ha TE nem tudod átadni a lakást, addig nem kaphatod meg a vételárat.

márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 NTBS ***** válasza:
Mégcsak március van!
márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Saját értelemzésemben így gondolttam, tavaly november nem most volt.

Én már rendeztem a további életemet most várnám a pénzemet ennyi idő alatt se tudták rendezni a hitel felvételt?

Május 23.az én utolsó átadási napom, sőt még közjegyzős irat is van hogy ha nem adom át akkor kilehet lakoltatni, és további szankciók ellenem.

Május 23.rendben van, de én úgy gondolttam az nem a kifizetés utolsó napja?

márc. 25. 16:10
 9/27 krwkco ***** válasza:
100%

Az kötelező, ami a szerződésben van. Ha arra nem született kikötés, hogy a vevő hátrányára mik a határidők, akkor az a szerződés neked nem kedvező. Az így sikerült.

Legfeljebb sürgetni tudod a vevőt, minden jogi következmény nélkül.

márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ez igaz amit írsz, de az is benne van hogy mikor én kijelentem hogy átadóm a lakást akkor 5-napja van az ügyvédnek hogy a letétből kifizesse a vételárat!
márc. 25. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!