Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest melyik kerületében a...

Budapest melyik kerületében a legjobb lakni?

Figyelt kérdés
márc. 30. 14:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
24%

Mindent összevetve az árak mutatják a legjobb kerületeket.


Beárazza magyarul a piac hogy melyek a legjobb kerületek, ezek közül nyilván van olyan ami megfizethetetlen az átlag ember számára.


Vegyük sorra.


Top 4 kerület:

5: Belváros/Lipótváros, ez Bp központja, banknegyed, minisztérium negyed, minden itt van, elképesztően fejlett környék. A kis utcákban 2-3 milliós négyzetméterárak vannak már. Nekünk majdnem lett is lakásunk családi rokonság által de sajnos nem így hozta az élet. Ma aranyat érne ( Reáltanoda utca ).

1: Várnegyed/Krisztinaváros/Víziváros, nos ezt sem kell bemutatni. A Vár, a váraljai utcák mind mind magukért beszélnek. A naphegyet sokan nem ismerik de talán a leghangulatosabb része belbudának. Az árak horribilisak itt is. Átlagember nem tudja megfizetni ezt. Hátrányát én nem tudnám megmondani.

12/2: Hegyvidék és II. kerület, nos ezeket sem kell bemutatni minden politikus, nagykövetség, minden IS, itt van. A budai előkelőség. Én itt nőttem fel, már teljesen más a lakosság, tényleg csak burzsoázia lakja és ez nem mindig jó, mert elképesztő autóforgalom lett, mindenkinek 3 terepjárója van lassan.


A futottak még, de nagyon népszerű kerületek ( okkal ):

11: Újbuda, nos ezt sem kell bemutatni, az árak magukért beszélnek. A legváltozatosabb kerületek egyike ahol minden megtalálható. Imádják az emberek. Személy szerint én is. 10 évig éltem ott.

13: nincs önálló neve de mindenki ismeri ( 5-6 városrésze is van, Újlipótváros és Angyalföld a leghíresebb de Vizafogó is méltán népszerű ), aki Pestet preferálja Budával szemben annak ez Újbuda "pestje", olyan feeling. Ugyanolyan heterogén mint Újbuda, nagyon jó kerület, és nagyon drága. A lakosság azért itt vegyesebb és a szomszéd kerületei nem olyan jók mint a budai versenytársaknak ezért azért nem mindenkinek jön be ez a miljő.

3: Óbuda, sokan nem értenek vele talán egyet hiszen sok hátrány van és az első 5-höz képest egy kicsit prolibb kerület de nagyon heterogén, hatalmas és minden megtalálható itt, kicsit város a városban, és azt hiszem a legrégebben lakott városrésze a városnak. Egy dologban jó: kompromisszum árban a többi 5-höz képest amit tényleg lassan ki se lehet fizetni. Na jó a 13 és a 11 még azért játszhat, ha kifog valamit az ember.


A többi kerület nálam nem játszik. Nyilván lehet jönni Zuglóval meg a 22. kerülettel de ezek nem mindenkinek tetszenek. A 16. még egy szép kerület de nekem már túlságosan kint van, ráadásul az Örsön keresztül jutunk el oda ami egy fertő lett sajnos.


Az újpest válaszadókat pedig nem értem, újpest nagyon munkáskerület, rengeteg lepukkant résszel. Egy dolog vonzó benne hogy árban jó.

ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%
Kedves #11! Nagyon nem ismered Újpestet, de nem is baj. Rengeteg szépség van itt, rengeteg történelmi emlék, és nagyon sok jó zöld terület. Plusz egy fantasztikus Duna-part. És igen, mi szorgos-dolgos emberek vagyunk.
ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
3. ban lakom, vagyis a 2/3 határán. Imádom, sok zöld, csendes és megvan minden ami a kényelmet szolgálja. Itt is vannak jobb és rosszabb részek, Békás eléggé heterogén, de az óbudai rész a Flórián térrel bezáróan még jó környék.
ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!