Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyukámnak van egy háza és...

Anyukámnak van egy háza és van 2 testvérem. Hogyan működik az öröklés?

Figyelt kérdés
Ha 3-an megörököljük a házat és én benne szeretnék lakni, akkor a 2 testvéremet ki kell fizessem? A házat nem akarjuk eladni.
márc. 31. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád valamikor meghal, akkor a házát hßarnam öröklitek egyenlö részben.

Ha te magadnak akarod, akkor megveheted a testvéreid részét, amennyiben el akarják adni neked, de a piaci árat kell fizetned, nem kell olcsóbban adniuk.

márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én és az egyik testvérem nem akarja eladni, a másik kéri a részét.
márc. 31. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Milyen szomorú,hogy még most éltében,temetni akarod anyukádat a ház miatt.

És az is végtelenül szomorú,hogy az örökségen kell gondolkodnod,hogy legyen egyáltalán majd saját házad.

márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok ilyenen gondolkodni, vagy majd fizeted a lakhatásomat? Voltam már utcán, úgyhogy ne ítélkezz.
márc. 31. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés kérdése nyílván.Ha benne szeretnél lakni ki kell fizetni a kétharmadot a tesvéreknek.Fe még az sem biztos hogy belemennek.
márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen átmentem. Anya halála után a testvérem be akart költözni a házába, én el akartam adni. Értékbecslés után bútorozott, gépesített becsléssel piaci áron kifizette nekem a részemet.
márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyikőtök el akarja adni, akkor ahhoz joga van, ha tiltatkoztok, akár bírósági úton is kérheti a kényszereladást, azzal mondjuk ti is rosszabbul jártok, mert árverezik és olcsóbban adják el, mint a piaci ára.


De a lényeg az, hogy igen, azt a testvért, aki el akarja adni, nyilván ki kell fizetni. Vagy hogy gondoltad, ő ne jusson az örökségéhez, mert neked nincs saját lakásod?

márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-ból bármelyik testvér ki tudja fizetni a másik 2-öt, akkor az tegye meg. Ha egyik sem tudja megoldani a kifizetést el kell adni!

Ha ilyen utóbbi esetben valamelyik tesó beköltözik, szinte biztosan nem látja a másik kettő a pénzét, csak a "háború" után.

Családomba is van ilyen eset, nagynéném 22 éve nem fizette ki a keresztapámat a szülői házból... Apámat csak azért, mert mi is ott laktunk és máshogy nem tudott megszabadulni tőle (tölünk). Sok hasonló esetről tudok ezenkívűl.

márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meggeggyezésre sok mód van:

akár bérleti díjat fizetsz az ő részükre. Tehát mondjuk ha ki lehetne adni 120 000 Ft-ért havonta házat, de csak te lakos, akkor 40 000 F-ot fizetsz az egyik és a másik testvérednek is.


Ha egy testvért fizettek ki ketten, akkor csak kifizetitek az vételár-részét.

Testvérrel nem tudsz a házban lakni?

márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!