Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Problémát jelenthet hiteligény...

Problémát jelenthet hiteligénylésnél az alábbi térképmásolati eltérés?

Figyelt kérdés

Találtunk végre egy házat, ami minden szempontból jó lenne, megnézni még nem voltunk, majd csak jövő héten, de én már előre lekértem tulajdoni lapot/térképmásolatot és a térképmásolaton nincs feltüntetve a melléképület, se a garázs. A melléképület teljesen különbjáratú, de a ház "folytatásaként" van odaépítve, tehát nem úgy mint pl a garázs, hogy a kert túl felében van. Jobban utána fogunk járni, semmit nem fixálunk, amíg ez nincs tisztázva, de esőkörben érdekelne, hátha valaki járt hasonló cipőben, hogy ez problémát okoz a hitelnél? Azt olvastuk, ha különálló épületről van szó, ami nem lakófunkciót lát el (pl garázs, melléképület), akkor jó eséllyel kevesebbre becsülik fel az ingatlant, de hitelezhető.

Ezt ügyvéddel érdemes megtárgyalni? Vagy elég az is, ha kérünk egy előzetes értékbecslést és akkor ott úgy is kiderül mi a valóság? Ha az értékbecslő azt mondja így nem hitelezhető a ház, akkor elég ügyvéddel/földmérővel/stb tárgyalni, hogy akkor hogyan lehetne feltüntetni a térképmásolaton? Elvileg több, mint 25 éve ott vannak ezek a melléképületek/garázs.



ápr. 10. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Probléma.

A bank nem szeret hitelt adni rendezetlen jogviszonya.

ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Elég nagy probléma. Lehet kaptok hitelt, de sokkal kisebb dolgokért nem adnak lakáshitelt a bankok, eléggé félősek. Pl. én egyszer azért nem kaptam meg a hitelt, mert az utca neve 1991-ben megváltozott a rendszerváltás miatt és a ház 1988-ban épült, kellett volna valami igazolás az utcanév változásról, nekem meg már nem volt energiám ennek utána járni.
ápr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Remek kilátások. De az opció lehet, hogy felviteti a tulaj a térkép másolatra, nem..? Csak hát az idő. Meg pénz, de ha nem is mi akarnánk megvenni, hanem bárki más, jó eséllyel ugyanez a kör lefutna, mert a többség nem tud zsebből 40 milliókat előszedni, általában hitelt vesznek fel. A CSOK meg egyéb hiteleknél pedig még szigorúbb szabályok vannak, mint a sima piaci kamatozásúnál.

Hát meglátjuk, mindenesetre beszélni fogunk ügyvéddel meg a hitelügyintézővel, hogy ha volt már ilyen esete, akkor mi volt a menet és az átfutási idő. Meg lehet kérünk előzetes értékbecslést is, hogy vajon mit mondanának, esélytelen a hitel vagy adnak csak kevesebbet..

Azért szar, mert ha belevagunk abba, hogy akkor térkép másolatra felvinni ezeket az épületeket, akkor mi van ha valamibe belekötnek, visszadobják, nem fogadják el, ellenben gondolom valami foglalót le kellene tenni, hogy ha közben jön más, akkor a tulaj nekünk tartsa a házat… de bukni semmiképp nem akarunk, főleg nem milliókat, azzal h leteszünk 10% foglalót és mégsem lehet megoldani az épület feltüntetést. 🙁

ápr. 11. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"De az opció lehet, hogy felviteti a tulaj a térkép másolatra, nem..?"

Igen.

Meg az is, hogy lebontja, mert akkor is egyezni fog a földhivatali nyilvántartással. (Ez csak vicc volt).

Még kérdés az építés ideje illetve a megfelelés a beépítési előírásoknak.

Ha nem kaphat fennmaradási engedélyt akkor nem kap hatósági bizonyítványt és a földhivatalnál nem lehet feltüntetettni.

ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben “okosabbak” lettünk. Mind a garázs, mind a tároló 10 éven túl épült, a garázs 12 nm, a tárolók kb 20. Valahol olvastam olyat, hogy nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény, ami nem haladja meg a 100 nm-et, se a 4,5 m magasságot, nem engedélyköteles.

Viszont kiderült az is, hogy az egyik tárolóban van a kazán.. Feltételezem ez annyit jelent, hogy a bank szerint nincs fűtésrendszere a háznak, mert a kazán egy fel nem tüntetett melléképületben van. Tehát 99% h nem ad hitelt, ha ad is, messze nem annyit, amennyire szükség lenne. Ezt mindenképp rendezni kellene, de nem tudom h így is lehetséges-e vagy amiatt h ott a kazán, ez most plusz macerát jelent-e.

ápr. 11. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Valahol olvastam olyat, hogy nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény, ami nem haladja meg a 100 nm-et, se a 4,5 m magasságot, nem engedélyköteles."


Ez így van de van egy más rakat feltétel, nem lehet több 500 m3-nél vagy nem épülhet hozzá az ingatlanhoz ami alapján a melléképület miatt már teljesen megbukott a dolog.

ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!