Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest első lakásvásárlás,...

Budapest első lakásvásárlás, legjobb opciók keresésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végre sikerült összeszedni annyi pénzt, hogy biztonságosan és kényelmesen megtudjam venni életem első lakását. Mivel ez lesz az első, kicsit bizonytalan és tapasztalatlan vagyok.

Kérdésem az lenne, hogy mi/ki a legjobb lehetőség lakáskeresésnél.

Az ingatlan.com-on nézegettem a lakásokat, de úgy érzem, hogy ez lehet nem elég, mert egy közvetítő tudna olyanokat is mutatni ami nincs ott hirdetve? Ha ez igaz, akkor milyen közvetítőkkel érdemes beszélnem?

Egyedülálló vagyok, Budapest központja fele érdekelnének újépítésű lakások (körtáv kb margit sziget végéig a központtól). Olyan 65-70M-t szánnék rá.


Köszönöm a segítségeteket! :)



ápr. 26. 17:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, kihagytam, hogy az ország másik felében lakom, szóval nem lenne könnyű azt megoldani, hogy a környéken sétálgatok és nézegetem az ablakba kitett hirdetéseket. :)
ápr. 26. 17:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont a környéken kellene órákat sétálgatnod, hogy figyeld a forgalmat és egyéb zajokat. Így elkerülhetsz sok kellemetlen lakást. Az eladók szerint mindig csendes lesz a környék és tökéletes szomszédok fognak körül venni.
ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés ingatlanos nem hírdet ingatlan.com-on, így szerintem nagyon ritka, ha egy-egy ingatlan elmegy "kéz alatt". Akkor fordulhat elő inkább, ha nagyon frissen jön be neki egy lakás és ott vagy neki zsebben, így azonnal tud hívni. Te nyersz vele, mert pozíció előnyben vagy, hogy kvázi meghírdetés előtt megnézheted, ő is nyer vele, mert nem kell 5-10-30 érdeklődőnek megmutatnia, ha van potenciális vevője. Szóval max ennyi előnye van, ha keresel valami menő ingatlanost, hogy segítsen, minden másra tökéletes az ingatlan.com.
ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

65-70M-ért közepes helyen van közepes méretű új építésű vagy jó helyen kicsi…

Szerintem amúgy hülyeség az új építésűhöz ragaszkodni, nem garancia semmire.

Ennyi pénzből a létező legjobb helyen tudsz venni egy felújított 2 szobás panelt.

ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én vettem lakást Pesten Miskolcról mentem fel hétvégére, és sétáltam a kerületekben. Nappal is és este is. Amiket lakásokat megneztem, ott a környéken is sokat sétáltam beszéltem a szomszédokkal. Amúgy nem vennék új építésűt. Inkább egy régit, és úgy ujitom ahogy akarom, ezáltal tudom milyen villany és vízvezeték van benne, nyilaszarok stb.

De tényleg sétálj sokat, esetleg market placen is van rengeteg.

ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért Budapesten nem jellemző, hogy nincs fent a neten, ami eladó és egy ablakba kirakott cetlin találod csak meg. Ami cetlin kint van, az 99%-os eséllyel a neten is fent van. Gyűjtsd össze, ami tetszik, aztán rászánsz egy-egy hétvégét. Mindenképp kell a saját tapasztalat, hogy rágyere, miben tudsz kompromisszumot kötni és miben nem. A legfontosabb mindig a lokáció, az az, ami tartja az értékét, a második a ház állapota, ami nem feltétlenül fog látszani egy hirdetésben. És csak utána jönnek a lakás paraméterei. Szerintem nem érdemes elkapkodni, inkább járj utána személyesen, írd össze előbb, hogy melyik környéken milyen utcák tetszenek... és szánj rá akár bizony több hónapot. Mert aztán maga az adás-vétel is elég sokba kerül ahhoz, hogy eléd toljanak egy félórás beszélgetés után 10 lakást, hogy csak ebből választhatsz.
ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!