Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csok Plusz esetén milyen...

Csok Plusz esetén milyen feltételeknek kell megfelelnie az ingatlannak az értékbecslő szemében, hogy lakhatásra alkalmas legyen?

Figyelt kérdés

Többek között Csok Plusszal szeretnénk megvenni egy szerkezetkész házat, amit előbb lakhatóvá kell tenni. Az előző tulaj elkezdte felújítani, belül betonfalak vannak, gipszkarton mennyezet, még lógnak ki a falból a kábelek és a helyiségek vannak kialakítva. Nyílászárók újak, padlófűtés lesz benne, de még nincs lerakva.


Találtam a neten egy-két infót, hogy minek kell megfelelnie, de én ennél részletesebben szeretném megtudni. Kell-e csempe burkolat a fürdőbe vagy elég ha lefestem a falat? Kell-e ajtó? A gipszkarton mennyezetet le kell-e glettelni? A kilógó vezetékek látszódhatnak-e? Kész konyha kell vagy elég egy mosogató tálca?


ápr. 28. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ingatlannak biztonságos lakhatásra alkalmasnak kell lennie. Ebbe beletartozik a villanyvezetékek szabályos elhelyezése, illetve sok más dolog is (pl. ha van lépcső vagy terasz, akkor a szabáylosan kialakított korlát).

Az ingatlannak valamilyen működő fűtéssel rendelkeznie kell. Ha megvannak még pl. a régi gázkonvektorok, akkor nem probléma a padlófűtés hiánya, de ha a korábbi fűtés el lett bontva, akkor igen.

A konyhának főzésre alkalmasnak kell lennie. Ebbe beletartozik a vízvételezés lehetősége (mosogatótálca csappal) és egy főzésre alkalmas eszköz. Ez lehet egy szabadonálló sütő-tűzhely is, nem kell komplett konyhabútor. A lényeg hogy szabályosan legyen bekötve és működjön.

ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ezeket mind tudom, de ez elég tág fogalom, nekem olyan pontos infók kellenének, amiket a kérdésbe is írtam példának.
ápr. 29. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!