Panel vs. tégla?

Figyelt kérdés

5 éve élek panelban, albérletben és tervezek saját lakást venni.

Szeretem a társasház kényelmét, de szürreálisnak érzem, hogy mennyire áthallatszik minden. A beszélgetések mély “dünnyögése” alap, de ha a fűtés cső mellett beszél az alsó szomszéd, akkor szinte teljesen tisztán értem.

A fürdőszoba pedig (ami a lakás közepe) szinte összegyűjti a hangokat, mert a kádban fekve 10x erősebben hallani minden döndülést.

Korábban kertes házban éltem, abba nem vágyom vissza, nem kell tök süket környezet sem, így tégla lakásban gondolkozom. Nem régi, polgári, gangosban, hanem 80-as években épült 4-5 emeletes társasházakban.

Akik ilyesmikben laknak: jobb a helyzet hangszigetelés szempontjából, mint panelban?



ápr. 29. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Inkább kertes ház, aztán elvonási tünetekre ott a youtube budapest ambience vagy ilyesmi :)
máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én olyan panelben lakom, ahol 15 lakás van a lépcsőházban, abból 3 lakásban nem is laknak. Kb. 25 ember lakik az egész lépcsőházban. Én a legfelső szinten lakom, tehát felettem nem lakik senki sem. Nem laknak a lépcsőházban se cigányok, se ordítozók.


Baromi csendes, én imádom a panelt. 10 emeletes szarban tele hangos prolikkal én sem laknék.

máj. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármikor költözhet oda is... Plusz ha elcsesződik a tető akkor te ázol először..
máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Országos szinten a panellakások újabb építésűek, és valamivel jobban rendben vannak, mint a téglalakások nagy többsége.

Persze van szórás, de pl. én egy 1951-ben épült téglalakásban élek, és amúgy az épületben jó lakni, zajok nincsenek, csak nem költöttek rá 40 éve semmit, igaz ez a többi tégla társasházra a környéken. A panelházakat a közeli városokban mid szigetelték, és szép környezet veszi őket körbe. itt meg 40 centis gaz.

A közművek is elavultabbak a tégláknál. A panelházak alagsora egész jó, száraz, a téglalakások pincéjében általában áll a talajvíz. Nálunk is.

A panel síktetős, ergo keveset kell rá költeni. A téglalakások palatetősek nagyrészt, amivel folyamat gond van, csere meg soha nem lesz korszerűbb cserépre, mert pénz az nincs. Panelokban mindnehol műanyag 110-es cső van már az építés óta, téglalakásokban ki tudja, milyen ólom, és eternitcsövek futnak. Magyarországból kiindulva gondolom a felújítások a holdban vannak, pedig omladozik szinte az összes. Mindegy, kisvárosi bányásztelep, vagy belpesti gangos társasház.

máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Plusz a paneloknál mindenhol távfűtés van, van legalábbis házközponti gázfűtés, a téglalakásokban meg sok helyen rakják a kályhát, meg gázpalackkal főznek, ami nagyon biztonságos, lásd nálam, hogy a 80 éves nénikék gázpalackot cserélgetnek a társasházban.

Akkor adjuk még hozzá, hogy rendesen olyan szag van a lépcsőházban, mintha olajmaffiózók laknák a tömböt, mert évtizedekig olajkályhákkal fűtöttek a lakók, és a pincében tárolták az olajat. A beton beitta, és kiirthatatlan olajszag van állandóan. Akkor melyik a jobb?

máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na, még eszembe jutott valami. Panelre nem építenek fészket a fecskék, nem szeretik annyira a galambok sem. Na a lakásomnál a legfelső szinten 10 fecskecsalád él, és sz@rnak össze mindent, tenni meg tudok semmit.
máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Panelon nincs csak denevér, galamb és fecske. :)
máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!