Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet azonos a lakás címe és...

Lehet azonos a lakás címe és az eladó lakcíme egy adásvételi szerződésben?

Figyelt kérdés
Van egy eladó lakás két tulajdonossal fele-fele arányban. A lakást megveszem, de mindkét fél hivatalos lakcíme az eladni kívánt ingatlan címe, tehát az adásvételi szerződésben azonos lesz a két tulajdonos lakcíme és az eladni kívánt lakás címe. Lehetséges ez, van erre valamilyen jogi szabályozás?

2013. máj. 25. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen, hiszen azt adják el, amiben laknak. A szerződésben viszont ki kell kötni, hogy az utolsó részlet kifizetése előtt kijelentkeznek és kiköltöznek, ne utólag kelljen velük vitatkozni.
2013. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt.

Ahogy az ügyvéd a földhivatalhoz bevitte a tulajdonjogról lemondó nyilatkozatot és az ingatlan bejegyzési kérelmet (4-4 példányban!), abban a percben "kirakták" őket a lakásból és az állandó lakcímük megszűnt.

Következő nap mentem az okmányirodában és már mi szerepeltünk, mint tulajdonosok a lakcímen.

Ezen felül kikértem még azt, hogy kik vannak ide bejegyezve (mivel, ha rajtunk kívül lett volna más, akkor azt kényszer kijelenthettem volna).

Nem tudom, hogy ez mennyibe került, már nem emlékszem!

2013. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!