Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanhirdetésben hogy kell...

Ingatlanhirdetésben hogy kell megadni az alapterületet?

Figyelt kérdés
Megmérem ház külső méretét pl. 10x10=100 m2 vagy megmérek minden helyiséget és külön összeadom a hasznos alapterületüket? Szerintem ez utóbbi lenne a korrekt, de a hirdetéseket elnézve sokan az első módszert alkalmazzák.
2013. júl. 7. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is csak az együttes alapterületet adnám meg .

Akit érdekel ,majd érdeklődik ,esetleg a meg is nézi .

2013. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első a könnyebb nyilván, ezért alkalmazzák ezt sokan. Alaprajzokban is az együttes alapterület jelenik meg általában.

Eladás szempontjából tényleg korrektebb az, ha a tényleges méreteket adod össze, de szerintem fölösleges szutykolni vele, azon a néhány négyzetméteres különbségen nem fog múlni, a potenciális vevők úgy is megnézik a házat és ez alapján fognak dönteni.

Viszont nem árt ha tudod, hogy a helységek a házban mekkorák. Ha nem is cm-re pontosan, de egy kb négyzetmétert tudj minden szobára, ilyen kérdés előfordulhat.

2013. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az én esetemben elég nagy különbség lenne a kettő között mivel egy régi vert faló házról van szó fél méternél vastagabb falakkal. Szerintem megmérem külön-külön a helyiségeket, és a hirdetéshez mellékelt alaprajzra ráírom egyenként a területüket.
2013. júl. 7. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig nettó alapterületet adtam meg. Engem, mint vásárlót az érdekel.
2013. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
Olvasd le a tulajdoni lapról és azt írd be. Az a hivatalos.
2013. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. az rendben, h az a hivatalos. De, nekünk pl Bp belvárosi lakásunk volt, a nettó alapterület és a tulajdoni lap szerinti között 6 m2 különbség volt. Mi erről is tájékoztattuk a leendő vevőt.
2013. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!